Roční chlapeček se opařil kávou, další vypadl z okna!

Matěj Veselý
Autor: tch - 
17. 3. 2009
15:54

Horká káva mohla zabíjet. Šálek s vařícím nápojem na sebe převrhl roční chlapec z Bruntálska. Vzhledem k věku a rozsahu popálenin šlo dítěti o život.

A nebylo samo. Stejně staré mimino skončilo v péči lékařů také v Karviné. Vypadlo z okna v první patře.

Večerní káva se v pondělí stala osudnou ročnímu potomkovi rodičů z Města Albrechtic. Zvídavé dítko se začalo po šálku sápat a jeden na sebe převrhlo.

"Dítě utrpělo popáleniny II. stupně na patnácti procentech těla. Horká káva zasáhla horní polovinu tělíčka včetně obličeje," sdělil mluvčí záchranky Lukáš Humpl. Podle něj zranění tak malého pacienta ohrožovala jeho život.

Opařeného chlapečka převezla záchranka do Krnova a odtud putoval na popáleninové centrum do Ostravy. Incident prošetřuje policie jako nešťastnou náhodu a zřejmě nikoho neobviní.

Tak shovívavá už ale policie není v případě ročního klučiny z Karviné, který téměř ve stejném čase vypadl z okna obýváku. Jeho matku (21) podezírá z ublížení na zdraví. Dítě naštěstí pádem neutrpělo vážnější zranění, ale zůstává na jednotce intenzivní péče na pozorování.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

lilie03 ( 17. března 2009 18:06 )

To je hrozný...a kde v tu chvíly byly rodiče??? Nevěřím že si to to mimino udělalo samo nebo snad i to mimino vyskočilo samo z okna??? Co je to za rodiče když neumí dávat pozor na svý děti...tak malý děcka musíte mít vždy na očích nebo je zaopatřit tak aby si neublížili...Někdy i ten kojenec náhodou spadne do popelnice nebo bordeliště ŽEJO??? Co je to dneska za lidi...Prostě hrůza děs...

Zobrazit celou diskusi
Další videa