„Peníze místo lásky,“ popsala Trumpa neteř. A jako psycholožka vzkazuje: „Rezignuj!“

Autor: Darina Jíchová - 
15. července 2020
21:05

Kritická kniha o současném prezidentovi Spojených států Donaldu Trumpovi z pera jeho neteře Mary je už na pultech i českých knihkupců. Trumpová tento týden u příležitosti vydání svého díla podala pro stanici ABC News exkluzivní rozhovor, pro svého strýce měla jasný vzkaz: „Jako prezident rezignuj!“ vyzvala ho. Promluvila hlavně o tom, jak je celá jejich rodina Trumpů dysfunkční.

Dílo klinické psycholožky Trumpové s názvem Too Much and Never Enough: How My Family Created the World’s Most Dangerous Man (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže světa) bylo vydáno 14. července, přestože se její rodina v čele se strýcem Robertem Trumpem snažila vydání zabránit.

Peníze místo lásky

„Vyrostl v dysfunkční rodině, kde se věřilo, že peníze stojí místo projevů lásky,“ prohlásila Trumpová, ve své knize detailně popisuje, jak současného prezidenta poznamenala výchova jeho otce Freda Trumpa. Ten podle všeho své potomky učil tomu, že lidé jsou „lehce nahraditelní a postradatelní“, dokonce je nabádal, aby i své příbuzné používali jako „pěšáky“ na cestě k úspěchu.

„Tahle výchova teď dostala USA do poměrně nebezpečné situace,“ dodala Trumpová. „Je naprosto neschopný a nezpůsobilý stát v čele této země, je nebezpečné mu dovolit tak pokračovat,“ navázala. „Je nemožné říct, kým by Donald byl, kdyby se narodil do jiné rodiny. Jeho otec Fred Trump byl vysoce funkční sociopat, který nutil své děti, aby za každou cenu uspěly,“ řekla Trumpová.

Bratr jako odstrašující příklad

„Učil své potomky, aby udělali naprosto všechno, aby získali pozornost, peníze, aby vyhráli,“ vysvětlila. „Můj otec, Freddy, tyhle rodinné hodnoty neuznával a byl za to potrestán. Potrestán za to, že byl hodný a velkorysý, za to, že měl jiné zájmy, než co bylo přijatelné pro mého dědečka,“ tvrdí Trumpová.

„Donald se poučil, když viděl, jak s jeho starším bratrem rodinný patriarcha zachází,“ domnívá se Trumpová. „Z první ruky jsem viděla, co to s člověkem udělá, když se zaměří na špatné věci, když se špatní lidé dostanou k moci, jaké ztráty a škody nastanou, když někomu dovolíme žít a jednat bez jakékoliv odpovědnosti,“ prohlásila Trumpová. „Teď to vidíme ve větším měřítku,“ poznamenala.

Děda „sociopat“ ji vynechal v závěti

Trumpová reportérovi ABC News popsala, že napětí v rodině vyvrcholilo v roce 1999 po smrti jejího dědečka, když se dozvěděla, že ji a jejího bratra vynechal v závěti. Sourozenci se obrátili k soudu a nakonec si na rodině domohli vyrovnání. „Jsem taky Trump a všechno v téhle rodině je o penězích,“ řekla, jedním dechem ale doplnila, že není jako její rodina.

Na otázku, co by svému strýci řekla, kdyby s ním měla dnes možnost mluvit, Trumpová uvedla, že by ho vyzvala, aby rezignoval na funkci prezidenta. Jako sociopata nepopsala totiž jen svého dědečka, ale také svého strýce. „Zdál se být pod tlakem a velmi unavený. Vypadalo to, jako by si uvědomil, že to není úplně pro něj,“ zavzpomínala na konec interview v Bílém domě po Trumpově inauguraci.

Video „Trump je jednoduchý člověk, v tom je jeho síla. Ve světě si z něj utahují a zároveň se ho bojí,“ říká amerikanista Kozák. - Markéta Volfová, Lukáš Červený

Templ ( 17. července 2020 07:43 )

Zapšklá neúspěšná blbka stejně jako její otec😂😂

1912 ( 17. července 2020 06:44 )

má pravdu mám tam rozvětvenou rodinu v USA od 1920 po celých státech a sami toto tvrdí

ketller ( 16. července 2020 09:04 )

blbka která žije s výhod Trumpa s mozkem kuřete blbá jak retard Gréta chce odstoupení prezidenta.Kolik ti dali demokrati hruzy,zla ty slepice.

gravdibi ( 15. července 2020 21:48 )

LEEXI.ŇET - úžasné seznamоvaсí místо prо dоspělé, kteří сhtějí najít pаrtnerа, ktеrý budе mít sеx

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud