Král lidovek (†67) zemřel na německé dálnici. Truchlí prezident i ministr

Autor: ČTK, nkov - 
18. 2. 2019
14:10

Srbsko oplakává smrt jednoho ze svých nejznámějších zpěváků lidové hudby Šabana Šauliče, který zahynul v neděli po nehodě na dálnici A2 poblíž západoněmeckého města Gütersloh. Srbským médiím úmrtí 67letého zpěváka potvrdila jeho rodina.

Šaulić byl ve své vlasti považován za krále lidové hudby. „Nejkrásnější hlas umlkl,“ uvedla rodina v prohlášení z nedělního večera.

„Neměl žádnou šanci,“ napsal srbský list Blic k nehodě, při níž údajně větší automobil řízený podnapilým mužem vyjel ze staveniště a plnou silou narazil na malý automobil, v němž na místě spolujezdce seděl Šaulić.

Tragédie při cestě na vystoupení

Zpěvák byl spolu s několika dalšími lidmi po vystoupení v Bielefeldu na cestě na dortmundské letiště. Svým zraněním podlehl v bielefeldské nemocnici. Vůz řídil hudebník pocházející z Bosny a Hercegoviny Mirsad Kerić, který utrpěl těžká zranění.

Šauličově rodině už kondolovali například srbský prezident Aleksandar Vučić nebo ministr zahraničí Ivica Dačić.

Šaulić odstartoval svou kariéru ještě jako mladík v bývalé Jugoslávii a patřil mezi nejznámější zpěváky lidové hudby na Balkáně, napsala agentura DPA.

Video Zemřel folkový zpěvák Šaulič, byl miláčkem Srbska - Youtube/memoriam

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

liskabystrouska ( 19. února 2019 09:38 )

Lidovky (v Čr)jenom k tanci ...k poslechu ani nahodou

tgpetr ( 18. února 2019 18:32 )

---_-_Najděte nahé_ženy ve vašem městě zde : My.Su/Zeny

Zobrazit celou diskusi
Další videa