Našlo se tělo zmizelého novináře: Rozsekané leželo na zahradě saúdského konzula

Autor: Mii - 
23. 10. 2018
15:45

Našlo se tělo saúdskoarabského opozičního novináře Džamála Chášukdžího, který 2. října zmizel na saúdskoarabské ambasádě v Istanbulu. Informují o tom Sky News s odkazem na izraelský Haaretz. Leželo na zahradě u domu saúdského generálního konzula a je celé rozsekané.

Kdo přesně novinářovo tělo objevil, dosavadní zprávy neuvádějí. Sky News nicméně píší, že nebylo v jednom kuse a že obličej novináře je těžce znetvořený.

Zpráva přichází jen pár hodin poté, co turecký prezident Recep Tayyip Erdogan tvrdil, že pátrání po tělu stále pokračuje. Podle něj byla vražda dobře naplánovaná.

Podle Turecka se na útoku podílelo 15 lidí, kteří dorazili do Istanbulu ve třech skupinách. Všichni jsou mezi 18 lidmi, které v souvislosti s vraždou zadržela Saúdská Arábie. V den zmizení novináře, 2. října, byli na ambasádě a pak se vrátili do své vlasti. Erdogan se domnívá, že Saúdská Arábie by měla umožnit, aby byli souzeni v Turecku.

Saúdská verze nesedí

Pokud jsou zprávy o objevu těla pravdivé, verze příběhu, kterou o vraždě poskytla Saúdská Arábie, nesedí. Rijád tvrdil, že Chášukdží zemřel při pěstním souboji, ve kterém se ocitl s lidmi na konzulátu. Rozsekání ale potvrzuje verzi Turků, podle kterých šlo o násilný akt, při kterém muži z 15členné skupiny novináře zdrogovali, mučili a nakonec jeho tělo znetvořili. Části těla měli z konzulátu odvézt schované v koberci.

Zdroje z bezpečnostních služeb v neděli agentuře Reuters sdělily, že organizační složku vraždy měl na starosti Saúd Kahtáni, poradce saúdskoarabského královského dvora a hlavní asistent korunního prince Muhammada bin Salmána. Rozkazy měl rozdávat přes Skype. Nejdříve Chášukdžímu nadával, načež novinář také odpověděl nadávkami. Pak došlo k vraždě.

Doporučujeme
xxxx666 ( 23. října 2018 18:07 )

Tak kdypak začnou po evropě vykazovat velvyslance jako to bylo v případě Ruska.Nebo někdo smí cokoliv a někdo nic???Skripal a to jeětě není jistý byl mediaální top nejméně měsíc.tady dva tři články dole a ticho.Proč nejsou všade palcové titulky jako u Skripala??Proč se neodvolávají velvyslanci.Aha nj ropa ta nesmrdí ani vraždou.

sores ( 23. října 2018 17:33 )

Čmoudi pomalu ale jistě vyvolají válku proti bílé rase!! Toto jsou teprve začátky od té verbeše nelidské!

Agent_007 ( 23. října 2018 17:22 )

Kde jsou sankce,čeká se na pokyny z USA?

radi ( 23. října 2018 17:12 )

Novinar vlezl na zahradu saudskeho konzula a pote se ubodal a rozporcoval. Ucinil tomu jako protest proti saudskemu rezimu.

asijo ( 23. října 2018 17:02 )

Z důvodu korektnosti nám sdělí,že po cestě na zahradě šlápl na kosu a pořezal se.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa