Nejstarší lékařka na operačním sále: V 90 letech na důchod ani nemyslí

Autor: shp - 
2. 2. 2017
17:56

V květnu oslaví 90. narozeniny, ale do důchodu se rozhodně nechystá. Svou práci miluje více než cokoliv jiného. Iljinična Levuškina (89) pracuje jako anestezioložka ve městě Rjazaň celé dekády. Toto zaměstnání zastává totiž už neuvěřitelných 68 let.

Je nejstarší lékařkou na operačním sále v Rusku a dost možná i na celém světě. Že by se svojí profesí ale chtěla skončit, to rozhodně ne. Malinkatá žena, která je pouze 150 centimetrů vysoká, je stále pilná.

Být doktorem není jenom profese, je to životní styl,“ řekla Levuškina Lite FM. „Když přestanu pracovat, kdo bude provádět všechny ty operace?“ dodala sympatická babička s úsměvem.

Kolegové i pacienti si její služby chválí. „Nejdříve jsem si myslel, že nemůžu věřit doktorce, která je tak stará. Jak jsem ale uviděl práci jejích prstů, všechny pochyby byly pryč,“ řekl jeden z pacientů. Ať tedy zdraví slouží!

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Zobrazit celou diskusi
Další videa