Sobota 19. června 2021
Svátek slaví Leoš, zítra Květa
Polojasno 32°C

Rozvodová bitva o miliardy u soudu: Manželka majitele Alzy popsala život v luxusu

Autor: Tomáš Koníček - 
11. června 2021
18:50

Rozvedla se s miliardářem Alešem Zavoralem (44)! Jenže Lidija (39) nečekala, že přijde o všechny čtyři společné nezletilé děti. Teď po exmanželovi požaduje tučné výživné, aby je mohla dostat zpátky! A u soudu se tak pere špinavé prádlo…

Zavoral je zakladatelem internetového obchodu Alza. Jeho jmění odhaduje magazín Forbes na 18 miliard korun a loni ho zařadil na 12. místo žebříčku nejbohatších Čechů. Muž, který pečlivě střeží své soukromí, v pátek k soudu nedorazil. Ale přišla Lidija a rozpovídala se…

Nejprve její advokát a následně i ona, soudkyni vysvětlovali, že klesla její životní úroveň. Když se však se Zaoralem rozhodla rozvést, nečekala, že přijde o děti. „Důvodem, proč mi sebrali děti a dali mi je jen na čtyři hodiny týdně, bylo to, že prý mají lepší zázemí u otce,“ povídala Zavoralová.

Exmanželka miliardáře popsala i to, jak ji vykreslil jako alkoholičku a narkomanku. „Chodila jsem jak bezdomovec na různé testy na alkohol a na drogy. Jenže všechno bylo vyvráceno. Na odboru sociálně právní ochrany dětí jsem byla ujištěna, že mi nikdo děti nesebere, protože pan Zavoral je miliardář a já jsem nula,“ kroutila hlavou. Po muži nejprve požadovala 350 tisíc korun měsíčně, později snížila svůj požadavek na 120 tisíc. „Adekvátní výživné by bylo 60 tisíc,“ navrhuje advokátka Zavorala.

Peníze na léčbu maminky

Za zcela nepřijatelné a hluboce ponižující považuje Zavoralová jednání exmanžela, kdy potřebovala peníze na léčbu své maminky v Bělehradu. „Šlo o 10 tisíc korun a on jí to znemožnil. Naproti tomu ji pobízel k nákupu drahé obuvi za 50 tisíc korun,“ popisoval advokát Daniel Prouza. Podle obhájkyně Zavorala jde o lež. Prý maminku posílal do kliniky ve Švýcarsku, což ho stálo v řádech milionů.

Musel jsem kupovat nesmysly

Advokát Prouza soudu popsal i to, jak byla Zavoralová psychicky týrána. „Dlouhodobě ji ponižoval. Ač to rodinné poměry dovolovaly, mohl realizovat všechny své potřeby jen on. Ona toto nemohla. Na druhou stranu ji vybízel k nákupům luxusního ošacení, obuvi, kosmetiky, financoval jí drahé koníčky,“ vysvětloval advokát, podle kterého se Zavoralová chtěla věnovat charitě. „Místo toho jsem musela kupovat všechny ty nesmysly,“ řekla.

Časem zakázal kupovat i jídlo

U soudu se probralo i to, jak fungovala domácnost. Všechno platil Zavoral, ale postupem času začal nejrůznější věci zakazovat. Zavoralová prý kupovala nesmyslné potraviny, a tak začal její muž přísně hlídat kasu. Zákazal jí například nákupy bio pomerančů. „Veškeré nákupy pak podmiňoval schválením,“ řekl advokát.

Po odchodu 4 miliony

Podle advokátky Zavorala, měla manželka přístup k penězům i poté, co v listopadu 2019 opustila domácnost. „Utratila 4 miliony korun. Podle výpisu z účtu šlo například za útratu za restaurace a kavárny, nebo za benzin,“ popsala advokátka.  

Nevěra a nové vztahy

Oba bývalí partneři se u soudu vzájemně obviňovali z nevěry. Zavoralová měla mít intimní poměr s tenisovým trenérem. Naopak Zavoral měl prý v telefonu srdíčkové zprávy s milenkou. Oba přiznávají, že žijí s novými partnery. Zavoralová je navíc popáté těhotná. „Odmítám, že bych měla intimní poměr s kýmkoliv po dobu, kdy jsme spolu žili ve společné domácnosti,“ tvrdí Zavoralová. „Můj klient si našel partnerku až na vánoční besídce syna v prosinci 2019. Žalobkyně to moc dobře ví,“ upozornila advokátka Zavorala.

Tenis za 65 tisíc měsíčně

Zavoralová se snaží u soudu dokázat, že s exmanželem žila na vysoké úrovni a tak by tomu mělo být i nadále. U soudu tak vypluly na povrch miliardářské rozmary. „Žalobkyně byla zvyklá chodit hrát téměř každý den tenis s trenéry, což stálo až 65 tisíc měsíčně. Také chodila do luxusního kosmetického salónu, což stálo až 30 tisíc a k tomu kupovala kosmetiku za přibližně 25 tisíc měsíčně." K tomu šatičky a nebo botičky. Jeden pár třeba i za 45 tisíc. „Koupil mi i norkový kožich za 8 tisíc euro (200 tisíc Kč). Pamatuji, že jsem ho platila hotově a byla na něj sleva 25 procent,“ popsala Zavoralová. Její exmanžel si prý na takový nákup nepamatuje.   

10 dovolených za rok

Samostatnou kapitolou rodinných výdajů byly dovolené. Na ty jezdila Zavoralova rodina i desetkrát ročně. „Seychely, Maledivy, Monaco, Srí Lanka, Paříž, Tenerife, Řím, Atény, Sardinia, Mallorca,“ jmenoval advokát místa, kde rodina byla. „Šlo o dovolené, které stály statisíce a někdy i milion za pobyt,“ vypočítával advokát.   

Létali soukromým letounem

Když si Zavoralovi naplánovali dovolenou, zaplatili si soukromé lety. Prý to stálo cca 300 tisíc za let. Za sluníčkem létali nejen s dětmi, ale i samostatně. Několikrát soukromý let využila i Zavoralová, aby si po Evropě vyrazila se sestrou nebo kamarádkou. 

Nakupovala zadarmo?

Zavoralová pracovala ve společnosti Alza a tvrdí, že se podílela na jejím vzestupu. Podle ní bylo běžné, že si brala i zboží, které zrovna potřebovala a nemusela za něj platit. „Tvrzení, že byli bohatí a že si mohla dovolit, co chtěla – třeba přijít do Alzy a vzít si cokoliv, není prostě pravdivé,“ říká advokátka Zavorala.

Hraje si na chudého, aby nezvyšoval mzdy?

Žalovaný se podle advokáta Zavoralové snaží před svými zaměstnanci vykreslit jako osoba s umírněnými příjmy, která musí chodit každodenně do práce. „Podle názoru klientky je to z toho důvodu, aby uspokojil své potřeby, jelikož nechce reflektovat požadavky svých podřízených na zvýšení mezd,“ řekl advokát.

Šetřil na dětech?

Při své výpovědi Zavoralová popisovala, jak otec nedopřával svým dětem luxus. „V restauraci jsme si dali drahé jídlo, ale dětem musela stačit pizza,“ řekla Zavoralová. Když však vyšla s dětmi ona, měly hody. „Měla jsem na to třeba 4 tisíce. Takže jsem koupila chobotnice pro děti a sama jsem jedla jen přílohy, abych jim dopřála,“ popsala soudkyni. Podivný byl případ s botami pro děti. „Aby ušetřil a nemusel kupovat nové, vzal sprej a přebarvil je z růžové na modrou,“ popsala.

Šaty ze sekáče

Zavoralová prý přišla i o své oblečení. „V Bášti, kde jsme bydleli, mám ještě asi 5 tun oblečení,“ přiznala u soudu a pochlubila se, jaké šaty má nyní. „Tyhle jsem koupila za 120 korun v second handu v Holešovicích. Ale mně to nevadí. Líbí se mi a mám je ráda,“ řekla.

Video Nejdražší rozvody v historii! Bill Gates se rozvádí! - Videohub

NerudnejDedek ( 13. června 2021 00:14 )

Opravdu vypadá trochu jako nějaká feťačka.

ingmarie ( 12. června 2021 17:58 )

diskutujici ( 12. června 2021 13:10 )

Chápu, tohle už smysl dává.

.tg.bb ( 12. června 2021 11:09 )

No, musím říct, že ode dneška si vážně rozmyslím, jestli si ještě v Alze něco koupím. Chápu, že ten pán objevil díru na trhu, jeho ženuška mu v tom možná pomohla a též se prosazuje i za hranicema, ale pomyšlení, že financuju takto mentálně omezené famílii její rozmařilý život mi způsobuje dávivý reflex.

.tg.bb ( 12. června 2021 11:06 )

"..že mi nikdo děti nesebere JEN PROTO, že pan Zavoral je miliardář a já jsem nula,.."

V mluvené řeči, zvlášť pod psychickým tlakem, mluví lidé tak, že je třeba přesně znát kontext. Rozhodně nemluví jako kniha. Doslovný přepis (byť plánovaného) rozhovoru vypadá zcela jinak než následná upravená verze.

Zobrazit celou diskusi
Další videa