Neděle 17. leden 2021
Svátek slaví Drahoslav, zítra Vladislav
Oblačno -5°C

Máte doma starý stolní kalendář? Darujte ho Adámkovi: Chlapec s autismem potřebuje jeden na každý den

Máte doma starý stolní kalendář? Darujte ho Adámkovi: Chlapec trpící autismem zná jakékoliv datum do roku 2022!  (Autor: archiv)
Autor: rc - 
2. ledna 2021
14:41

Máte doma starý kalendář? Tak ho darujte! Jednomu chlapci udělá velikou radost. Sbírku použitých kalendářů pořádá Jana z facebookové skupiny Hostivické matky. Kalendáře hodlá věnovat Adámkovi, který je autista a miluje je. Jeho maminka se mu je snaží kupovat, aby mu vyhověla, je však samoživitelka, a tak je pořizování nových kalendářů pro ni náročné. Tím spíš, že Adámkovi je jedno, jestli je kalendář nový, nebo starý a popsaný.

Na facebookové skupině se objevila zvláštní výzva ke sbírce, která má za cíl vybrat co nejvíc stolních kalendářů! Je určena pro Adámka, který trpí autismem a stolní kalendáře zbožňuje. „Miluje čísla, digitální minutky a hasiče, kterým by chtěl jednou být,“ uvedla paní Jana, která se rozhodla Adámkovi udělat radost. „Když Adámkovi řeknete jakékoliv datum, až do roku 2022, tak vám přesně odpoví, co je to za den v týdnu,“ píše ve svém příspěvku s tím, že Adámkova maminka je samoživitelka a pořizování nových stolních kalendářů je pro ni velice finančně náročné.

Jana se proto rozhodla oslovit širokou veřejnost, aby mamince i Adámkovi pomohla. Jana v příspěvku nadále uvádí, že lidé mohou přispívat i starými, a klidně i popsanými kalendáři. „Chce každý den nový a pozná, pokud už ho doma má, kdyby maminka vzala nějaký a dala mu ho znovu,“ vysvětluje Jana s tím, že vybrané kalendáře budou po Novém roce předány Adámkovi. „Pokud chcete darovat kalendář z roku 2020 nebo jiný rok, odneste ho prosím v Hostivici do obchůdku Hostivický Jarmark (Husovo nám. 193). S paní jsem domluvená a uloží mi tam kalendáře, než si je vyzvednu,“ dodává Jana v příspěvku. 

VIDEO: Charitativní kalendáře pomáhají zvířatům v nouzi, jejich koupí podpoříte i stavbu nových kotců

Video Charitativní kalendáře pomáhají zvířatům v nouzi, jejich koupí podpoříte i stavbu nových kotců - Kateřina Lang

Citronel ( 2. ledna 2021 19:48 )

Zrovna dnes jsme dal do úschovy starý kalendář, který již nepotřebuji a mam ho jen kdybych si potřeboval nějaké datum připomenout. Rád bych ho Adámkovi předal, ale co když Adámek pozná, že už ho má a nebude ho chtít, z toho zklamání bych se už nikdy nedostal, byl bych smutný po zbytek života.

la.ma ( 2. ledna 2021 19:41 )

365 kalendářů za rok, to za pár roků bude článek "Autistický chlapec shání větší byt, protože kvůli sbírce od hodných lidí už se nevejde"

frantacizek ( 2. ledna 2021 16:34 )

já už tohle bohužel nevedu, co neplánuju cesty, ale zeptám se zítra na schůzce kolegů a v pondělí to můžeme rozšířit mezi studenty ty případy číselných genialit u autistických dětí jsou zajímavé.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud