Zemřel významný plastický chirurg: Ladislav Bařinka dostal i státní vyznamenání

Ladislav Bařinka s Václavem Klausem  (Autor: ČTK – Kateřina Šulová)
Autor: ČTK - 
1. srpna 2020
14:41

Ve věku 93 let po dlouhé nemoci 28. července zemřel významný plastický chirurg Ladislav Bařinka, emeritní profesor Kliniky plastické a estetické chirurgie Fakultní nemocnice u sv. Anny a Lékařské fakulty Masarykovy univerzity. Oznámila to jeho dcera Dagmar. V roce 2012 dostal Bařinka státní vyznamenání, medaili Za zásluhy.

Na klinice plastické chirurgie působil Bařinka v letech 1955 až 1992, od roku 1984 byl přednostou kliniky, uvedla na svém webu Fakultní nemocnice Brno. V této funkci se věnoval novým postupům při léčení lymfedémů, replantacím, rozštěpům u dětí a novým chirurgickým postupům při úrazech a chorobách z oboru plastické a rekonstrukční chirurgie. Titul profesora pro plastickou chirurgii získal v roce 1982.

Ladislav Bařinka se narodil 1. července 1927, lékařské studium ukončil v roce 1955 na Masarykově univerzitě v Brně. Lékařskou praxi zahájil v témže roce na Státním ústavu pro plastickou chirurgii.

Pro své novátorské postupy v oboru byl v roce 1964 pozván ke stáži na klinickém pracovišti plastické chirurgie v Innsbrucku a v roce 1966 do Churchillovy nemocnice Oxfordské univerzity, kde přednášel o rekonstrukci boltce. Vybudoval také plastickou chirurgii v syrském Damašku.

Během šedesátileté praxe provedl přes 40 000 operací na českých i zahraničních klinikách. Je autorem 22 patentů v ČR a spoluautorem tří světových patentů.

diarava ( 1. srpna 2020 20:18 )

LEEXI.ŇET - úžаsné seznаmоvací místo prо dospělé, ktеří chtějí najít pаrtnera, ktеrý bude mít sех

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud