Vašík má nemoc motýlích křídel: Sportovci Ondřej a Jan mu pomáhají tréninkem

Autor: jel - 
2. srpna 2020
17:29

Malému Vašíkovi byla diagnostikována vážná nemoc motýlích křídel, se kterou se bude potýkat celý život. Dva milovníci fitness mu chtějí pomocí, a tak se rozhodli vyrazit na kole do Chorvatska, za každý ujetý kilometr věnují Vašíkovi jednu korunu. Inspirovali k tomu i ostatní sportovce.

Vašík se narodil v lednu a hned po narození bylo jasné, že něco není v pořádku. Brzy zazněla strašlivá diagnóza, tedy takzvaná nemoc motýlích křídel. Chlapeček tak musel být hospitalizován na jednotce intenzivní péče v Brně a rodiče se museli učit, jak se o svého synka starat. Jde totiž o velmi náročnou péči.

„Je nutné každou chvíli propichovat nové puchýře, ošetřovat staré i nové rány a promazávat celé tělo,“ uvádí autoři sbírky věnované Vašíkovi. „Kromě toho přichází alespoň dvakrát do týdne na řadu převaz nožiček, který je velice zdlouhavý a bolestivý,“ dodávají s tím, že je samozřejmě potřeba také mnoho nákladných pomůcek. 

Sportem pomáhají

Ondřej a Jan jsou milovníci fitness, a proto se rozhodli, že Vašíkovi pomohou sportem. Na kole vyráží do chorvatského Splitu a za každý ujetý kilometr věnují nemocnému klučíkovi jednu korunu. Na cestu vyráží zítra, ale peníze zaslali už za samotný trénink, na kterém dohromady ujeli 4273 km. Dvojice vyzvala ostatní milovníky sportu, aby se k nim přidali, a za každou svou jízdu na kole, nebo tréninkem ve fitness centru také přispěli. 

Setkali se s úspěchem, pro Vašíka je nyní vybráno více než 45 tisíc korun a na instagramovém profilu, kde je možné sledovat cestu dvou sportovců, přibývají příspěvky lidí, kteří se k cvičení pro nemocného chlapečka přidali.

Co je nemoc motýlích křídel?

Jedná se o vážnou a nevyléčitelnou nemoc, pokožka lidí s tímto onemocněním je velmi citlivá na dotek. Kůže je proto velmi zranitelná a lidé s touto nemocí si mohou velmi snadno ublížit. Napřiklad sedřená kůže se léčí mnoho týdnů a jenom drobný tlak může být příčinou vzniku puchýřů.

 

 

rayriecep ( 3. srpna 2020 10:19 )

LEEXI.ŇET - úžаsné seznаmovаcí místо pro dоspělé, ktеří сhtějí najít partnera, ktеrý budе mít sеx

vetypers ( 2. srpna 2020 23:52 )

LEEXI.ŇET - úžаsné sеznamоvací místо pro dospělé, kteří сhtějí nаjít partnеrа, který bude mít sex

horaIysa ( 2. srpna 2020 19:50 )

Tvů komentář je debiIní.

frantacizek ( 2. srpna 2020 18:00 )

to je taky šílená nemoc, hlavně pro děti

kralovna-vsech-mori ( 2. srpna 2020 17:57 )

Ať si udělají nové dítě. Co už s tímhle?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud