František má stejnou diagnózu jako Lucie Eckertová (†29): Na léčbu rakoviny kůže už nemá peníze

Autor: chal - 
6. listopadu 2019
05:20

Melanom. Jediné slovo vyřčené lékařem Františkovi zcela změnilo život. Ústečan s agresivní formou rakoviny kůže bojuje už tři roky, na další léčbu ale nemá peníze. S prosbou o pomoc se proto obrátil na veřejnost. František není bez naděje, ale stojí proti jednomu z nejtěžších protivníků. Rakovině kůže na začátku listopadu podlehla například další ústecká rodačka a cvičitelka Lucie Eckertová (†29).

Banální lékařský zákrok obrátil Františkovi z Ústí nad Labem před třemi lety život vzhůru nohama. František si nechával vyříznout pihu, jenže vyšetření ukázala, že problém je mnohem vážnější. Rakovina kůže, zněla diagnóza. Stejnou formou rakoviny kůže trpěla i oblíbená cvičitelka fitness Lucie Eckertová, jejíž životní boj na sociálních sítích sledovaly tisíce fanoušků.

Lucie rakovině s pomocí rodiny a veřejnosti statečně čelila čtyři dlouhé roky. Na začátku listopadu bohužel nemoci podlehla. Lucie se ale nikdy nevzdala a do poslední chvíle bojovala ze všech sil, což má v plánu i František. Hrdý dědeček chce vidět vyrůstat vnučku Jasmínku, která mu dodává tolik síly.

František už tři roky bojuje, jak může, situaci mu ale ztěžuje fakt, že léčbu, jakou mu doporučil lékař, pojišťovna neproplácí. Léčba ale funguje. Nemocný Ústečan se vše snažil pokrýt z vlastních zdrojů, ale dostal se s manželkou do velkých dluhů a nakonec skončil v insolvenci.

Peníze na další léčbu už František nemá. Prostřednictvím Nadačního fondu pomoci Karla Janečka se proto obrátil s prosbou na veřejnost. „Lékař mi doporučil jedinou účinnou a možnou léčbu, která mi pomáhala, pojišťovna na to však měla názor jiný. Vzala můj osud do svých rukou a stala se tak soudcem, který rozhoduje o tom, zda budu nebo nebudu žít,“ popsal František na stránkách sbírky.

Metastáze rakoviny se ústeckému rodákovi rozšířily do plic, ramen a dolní části páteře. „Jediná šance, aby se metastáze nerozšířily do celého těla, byla agresivní chemoterapie, kterou jsem podstoupil, a nyní mě čeká poslední. Má hodně nežádoucích účinků, a tak již další dostat nemohu, mé tělo by to nezvládlo,“ vysvětlil svou situaci nemocný Ústečan.

Dluhy s manželkou řeší a také shání peníze na další léčbu. „Bohužel nám již nikde nepůjčí, úspory už došly. Celková částka na léčbu činí 1 500 625 Kč. Je jeden a půl milionu za šanci žít moc?“ uzavřel František.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

moloch ( 10. listopadu 2019 00:37 )

nehledě..........že lidí je více.......né jen František co nemá na léčbu......trocho logiky do článku.... http­s://ww­w.lin­kos.cz­/narod­ni-onkologicky-program/co-musite-vedet/ceska-republika-a-rakovina-v-cislech/

vytrznice ( 6. listopadu 2019 09:20 )

Na léčbu Lucie se vybralo 1 500 000 Kč. Utraceno bylo asi 250 000. Poproste otce Lucie najdete ho na Facebooku, aby vám ty peníze předal. Jeho dcera zemřela ale peníze by mohly pomoci dál

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud