Život si s Pepou (30) ošklivě zahrál: Teď má jen jedno vroucí přání

Autor: yks - 
14. října 2019
06:07

Mnoho lidí má velkolepé sny. Touží po majetku, po úspěchu nebo luxusu. Pepa (30) z Mladoboleslavska, který je po těžkém úrazu, má jiné přání. Pro většinu lidí je jeho splnění otázkou chvíle. Pro něj je ale možnost zaplavat si v bazénu zatím z říše snů.

Měl celý život před sebou. Potom se během jednoho okamžiku všechno obrátilo o sto osmdesát stupňů. Autonehoda, kterou nezavinil, připravila tehdy 23letého Pepu o nadějnou budoucnost, která se před ním rýsovala. Od té doby prokázal, že je velký bojovník, který nepřestává překvapovat lékaře ani své nejbližší tím, co všechno už dokázal. Na jeho případ upozornil Nadační fond pomoci Karla Janečka a ten také v jeho prospěch vypsal sbírku.

Když Josef v roce 2012 usedl do auta ke svému kamarádovi, došlo k vážné autonehodě. Zavinil ji řidič, ale Pepa utrpěl poranění tak vážná, že se lékaři nerozpakovali říct jeho rodičům, že nemá doslova žádnou šanci na přežití. Utrpěl krvácení do mozkového kmene a musel absolvovat urgentní operaci mozku. Poté upadl do kómatu.

Jenže Pepovi rodiče se s tím odmítli smířit. Začali bojovat o synovu záchranu a po dvou měsících se stalo to, co lékaři pokládali za nemožné. Jejich syn se z kómatu probral. Pak následovala náročná rehabilitace. Jeho maminka Věra mu začala provádět bazální stimulaci, masáže, ergoterapii i fyzioterapii.  Po dlouhých 10 měsících úmorné neustávající práce mohli Pepu z nemocnice propustit do domácího ošetřování. Tím ale všechno teprve začalo.

Mladík se musel naučit znovu jíst, mluvit, číst i počítat. Po celá léta prochází náročným cvičením i rehabilitací. Po sedmi letech úsilí se staví na nohy a plně se mu obnovila i jeho schopnost jasně myslet. Teď je tu ale další krok, který by Pepovi pomohl na jeho cestě za uzdravením a který je také současně jeho největším přáním. Chtěl by a potřebuje začít plavat v bazénu. Jenže právě to není jen tak. 

Pepa má kvůli poškozené močové trubici zavedenou epicystomii a nesmí do žádné společné vody. To by mu totiž mohlo vážně poškodit ledviny. Jediná možnost, jak by mohl začít cvičit a plavat ve vodě, je speciální rehabilitační bazén určený jen pro něj. Jeho cena je ale vysoká a rodina si ji nemůže dovolit. Přesahuje 700 tisíc, a to v rozpočtu nejsou zahrnuty stavební práce ani betonáže!

Přispět Pepovi je možné na této stránce.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud