Čtvrtek 15. duben 2021
Svátek slaví Anastázie, zítra Irena
Zataženo, déšť se sněhem 5°C

Transsexuálka má novou vagínu z ryby: „Cítím se jako skutečná žena,“ pochvaluje si

Chirurgové Maju vyrobili vagínu z ryby (ilustrační foto)
Chirurgové Maju vyrobili vagínu z ryby (ilustrační foto)  (Autor: Profimedia)
Autor: chal - 
16. května 2019
19:42

Pokrok nezastavíš. Živoucím důkazem je transsexuálka Maju (35) z Brazílie, která v roce 1999 podstoupila tehdy výjimečnou změnu pohlaví. Zhruba po deseti letech se však ženě nová vagína zúžila a zkrátila, čímž se pro ni sex stal nemyslitelným. Maju ale před třemi týdny podstoupila novou operaci, díky které bude moct zanedlouho znovu žít pohlavním životem. Lékaři Brazilce vymodelovali novou pochvu z ryby.

Maju je 35letá květinářka z brazilského Sao Paula. Brazilka v roce 1999 podstoupila změnu pohlaví, kdy jí lékaři provedli v té době výjimečný zákrok a vymodelovali jí vagínu. Lékařská věda však v té době nebyla na takové úrovni, jako je dnes, a necelých deset let po operaci se tak ženě začala vagína deformovat.

Sex se pro mladou květinářku stal nesnesitelným a nezbylo jí nic jiného než žít v celibátu. Situace se změnila až na konci letošního dubna, kdy Maju podstoupila modelaci nové vagíny. Lékaři k tomu využili možná ne úplně očekávanou pomůcku – rybu.

„Změnu pohlaví jsem v roce 1999 podstoupila jako teprve čtvrtá v celé Brazílii. Tehdy se tomu říkalo experimentální operace. Po deseti letech se mi vagina začala zkracovat a zužovat,“ popsala Maju problém, který ji donutil žít v celibátu. Sex pro ni byl příliš bolestivý.

To se změnilo až před třemi týdny díky speciální operaci, při které ženě plastičtí chirurgové vymodelovali fungl novou vagínu s použitím pružné kůže z ryby tilápie. „Dokázali jsme vytvořit fyzicky přesnou vagínu, pacientka se zotavila extrémně dobře,“ popsal profesor Leonardo Bezzera, který měl Maju na starosti.

Tři týdny po operaci si Maju zákrok nemůže vynachválit. „Výsledkem jsem naprosto unešená,“ řekla žena. Maju nová vagína nebolí, bez problému může chodit i močit. A co je neméně důležité, během pár měsíců bude podle chirurgů schopná plnohodnotného sexu. „Poprvé v životě se cítím jako skutečná žena,“ uzavřela Maju.

Další videa