Tereza s novou „pipinkou“ je doma a musí dilatovat. A prozradila, s kým tráví čas

Autor: bud - 
24. dubna 2019
05:01

Tereza Španihelová je už doma a zotavuje se po náročné operaci, při které jí lékaři vytvořili „pipinku“. Nyní ji čeká náročné období, při kterém musí pravidelně dilatovat, aby jí nový orgán nesrostl a dobře se hojil. Nejbližší oporou je momentálně pro Terezu její přítelkyně Renáta, která se o ni stará, byť spolu nežijí. O hledání nové lásky momentálně nepřemýšlí a chce se věnovat hlavně sobě samé, řekla Tereza v rozhovoru pro Blesk.cz.

Transsexuálka Tereza, která se narodila jako Jakub, se o víkendu konečně vrátila domů z nemocnice. Tam podstoupila náročnou operaci, při které jí z penisu vytvořili novou vaginu.

Vše se povedlo na jedničku, což potvrzují její nadšená a dojatá slova směrem k lékaři Bronislavu Vřeskému: „Děláte ty nejkrásnější pipinky na světě. Nikdy vám, pane doktore, dost nepoděkuji. Jsem vděčná a hrdá, že jste mě operoval právě vy, protože od nikoho jiného bych se pravděpodobně operovat nenechala. Jste člověk, který dělá své řemeslo srdcem a já vám od začátku do konce věřila,“ děkovala.

Nyní má před sebou několik náročných měsíců, kdy se její nový orgán bude hojit. „Přichází poměrně dlouhé období hojení, které se opravdu nesmí podcenit,“ uvádí Tereza na sociální síti a popisuje, že důležitá je hlavně pravidelná dilatace, tedy cílené roztahování. A dodává: „Jinak bolesti jsou na dobré úrovni, když moc nechodím, je to v pohodě.“

Po operaci promluvila o lásce

„Mám teď po svém boku Renču, partnerku, se kterou jsem žila poslední rok a půl. Je skvělá, hrozně moc mi pomáhá. A nastavili jsme si to tak, že nebudeme nic plánovat a budeme brát věci tak, jak jsou teď,“ vysvětlila Tereza v rozhovoru pro Blesk.cz krátce po operaci. Vzápětí ale dodala, že ji stejně miluje.

Video „Mám teď volný vztah.“ Tereza po operaci promluvila o lásce - David Budai, Aleš Brunclík

Partnerskou lásku momentálně neřeší, chce se věnovat hlavně sobě. „Veřejnou prezentací se stalo to, že si nemůžu úplně vybírat partnery, do určité míry je to o tom, že mou minulost málokdo ustojí. Mám teď trochu volný vztah, žiju sama a mám to nastavené tak, že chci mít klid na sebe, aby se to všechno urovnalo,“ přiznala Tereza v rozhovoru.

Poslouchejte své srdce, radí

Tím, že Tereza otevřeně sdílí svůj příběh, věří, že dodá sílu dalším lidem, kteří prožívají něco podobného. „V tom sdílení zkušeností a zážitků se nachází síla, ze které je možné čerpat. Vědomí, že někdo to dokázal, ti dává sílu,“ je přesvědčená žena, podle níž lidé svého štěstí dosáhnou hlavně tím, když budou naslouchat svým skutečným touhám.

„Všem radím, ať poslouchají své srdce. Pokud chceš, aby výsledek byl o tobě, musíš si na něj odpovědět ty sám,“ dodává.

Video „Stala jsem ve 33 letech pannou.“ Tereza po operaci promluvila o bolesti i štěstí - David Budai, Aleš Brunclík

 

Video Jak lze přeoperovat penis na vaginu? Podívejte se na animaci! - European Society of Urology

Další videa
Články odjinud