Transsexuálka Tereza po operaci: První čůrání s „pipinkou“ a dojemné díky lékaři

20. 4. 2019
14:45

Úleva i první zážitky s „pipinkou“. Právě to aktuálně prožívá transsexuálka Tereza Španihelová (33) – má za sebou náročnou operaci, která vedla ke změně jejího pohlaví. Během zotavování po bolestivém zákroku objevuje svět ženy, kterou je nyní už i „od přirození“. Tereza si chválí skvělého lékaře i ochotný personál nemocnice. Na sociálních sítích se také pochlubila, jak jí jde čůrání. Už v sobotu by navíc mohla zamířit domů.

Svoje největší poděkování Tereza věnovala lékaři, který ji operoval – MUDr. Bronislavu Vřeskému. „Má srdce na pravém místě. Je milý, ochotný, nesmírně hodný, asi nejpracovitější člověk, co znám,“ sdělila na svém profilu na facebooku a instagramu. Podle ní je pan doktor empatický a chodil ji osobně kontrolovat každý druhý den.

Video „Naslouchejte svému srdci.“ Transsexuálka Tereza popsala, jak přestala mít ráda své tělo - David Budai, Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

„Je 21:35 a přijel za mnou rovnou ze služby v horách, aby mi vyndal zavedeného fantoma a cévku, díky čemuž se mi nesmírně ulevilo. Děláte ty nejkrásnější pipinky na světě. Nikdy vám, pane doktore, dost nepoděkuji. Jsem vděčná a hrdá, že jste mě operoval právě vy, protože od nikoho jiného bych se pravděpodobně operovat nenechala. Jste člověk, který dělá své řemeslo srdcem a já vám od začátku do konce věřila. Děkuju,“ vysekla lékaři poklonu.

Tereza řekla, jak se nyní po operaci cítí, a také se podělila o zážitek, který zažila při svém prvním čůrání jako žena. „Já jsem vám chtěla ukázat, jak si tady trajdám… Je to v pohodě, cítím se skvěle. Strašně špatně se to popisuje, ale teď jsem byla poprvé čůrat a úplně v pohodě všechno, mám radost,“ řekla Tereza, která by během soboty měla zamířit domů.

Video „Stala jsem ve 33 letech pannou.“ Tereza po operaci promluvila o bolesti i štěstí - David Budai, Aleš Brunclík
1080p 720p 360p

Profesionální svatební fotografka a kameramanka byla dříve Jakubem, už od dětství si ale prý uvědomovala, že jí „pipinka“ v životě chybí.

1080p 720p 360p
Další videa