Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

„Stala jsem ve 33 letech pannou.“ Tereza po operaci promluvila o bolesti i prvním sexu

Autor: David Budai - 
17. dubna 2019
12:30

Tereza Španihelová (33) se zotavuje po náročné operaci, při které jí lékaři z penisu vytvořili „pipinku“, jak sama říká. V rozhovoru pro Blesk Zprávy prozradila, že ji o víkendu propustí domů a má před sebou několik týdnů léčení. Už nyní ale ví, že bude moci dosahovat orgasmu, a těší se, až si konečně bude moci užívat sex s vědomím, že je tím, kým celé roky chtěla být – krásnou ženou bez jakýchkoliv kompromisů. A věří, že její příběh dodá sílu dalším lidem se stejným trápením.

Po týdnu, kdy byla upoutaná na lůžku a zažívala nepříjemné bolesti, se Tereza upíná ke dni, kdy nemocnici opustí. Začíná se jí vracet energie a ve středu navíc podstoupí finální druhou část operace, při které jí odeberou nepříjemné dreny. Její nový ženský orgán tak bude kompletní.

„Cítím se skvěle. Ve výsledku je to velká úleva, po všech těch peripetiích, které jsem zažila na cestě za vysněnou pipinkou,“ popsala Tereza v rozhovoru, když ji redakce Blesk Zpráv navštívila přímo v ostravské nemocnici den před poslední operací.

Odpor k tělu

Penis jí chybět nebude – naopak. „Pro mě byl těžký jakýkoliv pohled do zrcadla nebo ve vaně, začala jsem mít odpor ke svému tělu, necítila jsem se dobře. Ale teď už jsem šťastná, že to tam není, v ničem mi to nechybí,“ říká dojatě.

Nyní ji čeká několik týdnů trpělivosti a starostí, aby se vše dobře zahojilo. „Začíná režim, kdy se o to musím starat a speciálně udržovat, aby neměla tendenci zarůstat a udržela si hloubku. Toto holky většinou dělají tři měsíce a potom už je to v pohodě, pak už se to udržuje běžným sexem. Už žiješ běžný život,“ vysvětluje Tereza.

Video „Stala jsem ve 33 letech pannou.“ Tereza po operaci promluvila o bolesti i štěstí. - David Budai, Aleš Brunclík

První sex

„Orgasmy budu moci zažívat, citlivost je tam zachovaná, díky tomu, že se neodstraňuje prostata, je tam zachovaný příjemný pocit i zevnitř,“ popisuje, ale zároveň dodává, že první sex je pro ni zatím velkou neznámou. „Těším se, i když ty první vstupy asi nebudou úplně příjemné, člověk si musí zvyknout, je to něco nového. Není to tak, že se hned s někým pomiluju a bude to skvělé,“ říká Tereza. A dodává, že potrvá několik týdnů, než její „pipinka“ získá citlivost a vše se vrátí do normálu.

„Není to o prvním sexu, ale o tom, že to do budoucna bude hezké,“ myslí si. Málokterá holka se podle ní těší na první sex a nemá z toho žádné obavy. „Zažívám něco takového, jsem prostě ve 33 letech panna.“

Video Jak lze přeoperovat penis na vaginu? Podívejte se na animaci! - European Society of Urology

Naslouchání srdci

Cesta Terezy za vysněnou změnou pohlaví trvá už čtyři roky a nyní je téměř na konci. A věří, že tím, že o všem otevřeně mluví, dodá sílu dalším lidem, kteří prožívají něco podobného.

„V tom sdílení zkušeností a zážitků se nachází síla, ze které je možné čerpat. Vědomí, že někdo to dokázal, ti dává sílu,“ je přesvědčená žena, podle níž lidé svého štěstí dosáhnou hlavně tím, když budou naslouchat svým skutečným touhám. „Všem radím, ať poslouchají své srdce. Pokud chceš, aby výsledek byl o tobě, musíš si na něj odpovědět ty sám.“

Video „Naslouchejte svému srdci.“ Transsexuálka Tereza popsala, jak přestala mít ráda své tělo - David Budai, Aleš Brunclík

Další videa
Články odjinud