Po zesnulém pilotovi zůstaly dvě dcerky (3,8): Michale, dáme dole pozor na holky

Aktualizováno -
29. 3. 2019
11:04
29. 3. 2019
06:05

Dva lidské životy vyhasly 22. března při tragické nehodě vrtulníku u Slavoňova na Náchodsku. Při havárii zahynul zkušený instruktor a záchranář Michal B. spolu s vojenským pilotem ve výcviku. Nešťastná událost je o to tragičtější, že po Michalovi B. zůstaly dvě malé dcery. Přátelé chtějí ovdovělé Simoně pomoci a vypsali proto sbírku na její podporu.

Michal B., pilot letecké záchranné služby, zemřel v troskách výcvikového vrtulníku. Kromě zkušeného záchranáře byl na palubě pětimístného stroje i vojenský pilot v zácviku, Michal byl jeho instruktor.

Událost tvrdě zasáhla záchranáře z Horské služby a samozřejmě také jeho rodinu, po Michalovi zůstaly dvě dcerky Rozinka (3) a Mařenka (8), na které je nyní maminka Simona sama. Michalovi přátelé a kolegové se proto rozhodli vdově pomoct vypsáním sbírky.

Podle organizátora sbírky je Simona statečná a chce všechno zvládnout sama. „Všichni víme, že potřebuje pomoc, i když sama si o to neřekne,“ píše. „Není spravedlivé, když odcházejí ti, kteří jiným vracejí život. Michal byl záchranář tělem i duší,“ vrací se organizátor sbírky k zesnulému kamarádovi.

Michal byl podle přátel věčně usměvavý a svědomitý profesionál, který se vždycky potřeboval přesvědčit, že zraněný, kterého přepravil do nemocnice, je v pořádku. „Teď mu to chceme vrátit,“ dodává za všechny přátele a známé organizátor.

„Kamaráde, snad jsi doletěl až do nebe a teď vidíš Ještěd shora. Pozdravuj tam nahoře, my dole dáme pozor na holky. Prosím, dejte na ně pozor i vy,“ uzavírá Michalův zdrcený přítel. Sbírku zaštiťuje Nadační fond pomoci Karla Janečka.

monsegur ( 29. března 2019 09:07 )

Smutné! I takové věci se bohužel stávají.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa