Tragédie na Boží hod: Maminka z Liberce přišla při nehodě o partnera. Bojí se, že ztratí i střechu nad hlavou

Autor: dce - 
11. 1. 2019
05:00

Tragicky skončily vánoční svátky pro pětičlennou rodinu z Liberecka. Draga S. (39), její partner Jakub N. (†39) a tři děti (7 m, 3, 5) měli po cestě k babičce vážnou nehodu. Jakub byl na místě mrtvý, zbytek rodiny skončil v nemocnici. Na maminku spadla kromě péče o rodinu i finanční zodpovědnost, jenže z rodičovského příspěvku péči o tři děti a hypotéku nepokryje...

Místo poklidných svátků skončila rodina z Dlouhého Mostu u Liberce v životní tísni – ztratili manžela, tatínka i živitele při otřesné dopravní nehodě. Ta se stala 25. prosince u Bílého Kostela nad Nisou. „Za Bílým Kostelem najeli na propadlou krajnici a rozkýval se jim vozík, který měli za autem. Vozík následně najel do protisměru, kde o něj protijedoucí auto zavadilo,“ popsala Blesku rodinná přítelkyně Zuzana.

Vůz, který řídil tatínek, se pak stal patrně neovladatelným a vyjel mimo silnici. Ve stráni se auto zastavilo o pařezy a pak se převrátilo na střechu. „U muže lékař konstatoval již pouze smrt,“ sdělil mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Michael Georgiev. Maminka byla jen lehce zraněna, stejně jako pětiletý chlapeček. Sedmiměsíční holčička vyvázla zcela bez zranění, její tříletá sestřička takové štěstí neměla – byla vrtulníkem transportována do Prahy, nyní už je naštěstí v domácí péči.

Maminka je v současné době na mateřské, předtím pracovala jako učitelka na základní škole. Tatínek od rodiny postupně svépomocí rekonstruoval dům, společně spláceli hypotéku,“ popisuje Zuzana. „Po smrti partnera je veškerá péče, logistika a finanční zajištění rodiny na matce dětí. Minimálně do doby, než proběhne dědické řízení, je maminka odkázána pouze na rodičovský příspěvek a na dobročinnou pomoc dalších lidí.“

Rodinní přátelé se tedy obrátili na Nadační fond pomoci Karla Janečka, jehož prostřednictvím žádají o pomoc veřejnost. Cílem kampaně je získat finanční prostředky pro rodinu k překonání této nepříznivé životní situace. Nákladů, které teď maminka musí sama zajišťovat, je opravdu hodně,“ dodává Zuzana s tím, že pro rodinu potřebovali necelých 112 tisíc korun. Tato minimální částka by rodinu měla udržet nad vodou po čtyři měsíce a zabránit tomu, aby rodina přišla o střechu nad hlavou.

Víte o někom, kdo se dostal do podobné situace a chcete mu pomoci? Obraťte se na Nadační fond pomoci.

Doporučujeme
1080p 720p 360p
Další videa