Holčička (1) má oči jako upír! Matka se děsí. Je to jak časovaná bomba. Hrozí, že nadobro oslepne!

19. 9. 2018
18:01

Vypadá roztomile? Malá Američanka Mehlani Martinez přitahuje pohledy kolemjdoucích díky svému uhrančivému pohledu a roztomilé tvářičce. Má to však háček. Její genetická zvláštnost ji může kdykoli připravit o zrak.

Mehlani trpí tzv. Axenfeld-Riegerovým syndromem. Děti narozené s touto zvláštností ve vínku mohou mít úzké duhovky. Jejich zornice jsou díky tomu větší. Tento na první pohled nezvyklý tvar očí zároveň přináší vysokou citlivost na světlo. To znamená, že malá Mehlani musí neustále nosit sluneční brýle. A je tu ještě jeden další, mnohem závažnější problém!

Nepříjemnou součástí její genetické poruchy je častá komplikace v podobě zeleného zákalu neboli glaukomu. Lékaři ho malé Mehlani diagnostikovali, sotva dovršila první rok života. Dívenka sice zatím vidí výborně, ale její matka se bojí, že by mohla časem úplně přijít o zrak.  

Mehlani už v pěti měsících podstoupila operaci. Během ní jí lékaři přidali umělé slzné kanálky, aby předešli hromadění tekutiny a růstu tlaku v očích. Jenomže ani to nemusí pomoci.

Nikdy jsem neslyšela o nikom, kdo by se narodil se zeleným zákalem,“ řekla její matka Karina pro britský Daily Mail. Není divu. Tahle komplikace postihuje maximálně jedno dítě z 400 000 narozených. Mehlani je bohužel mezi nimi.„Lidé vždycky říkají, že je překrásná a roztomilá, ale vždycky se trápím, když si všimnou, že s jejíma očima není něco v pořádku,“ pokračovala. „Bojím se také, že si toho všimnou ostatní děti. Ty pak dovedou být pěkně zlé,“ dodala žena.

O Mehlani se svět dozvěděl díky twitterovému účtu, který její matka pravidelně zásobuje fotkami. V komentářích lidé vyjadřují podporu a obdiv, stejně tak jako komplimenty pro malou holčičku s pohledem, na jaký se nezapomíná.

adeso ( 20. září 2018 09:42 )

holčička je nááááádherná! Boha sem netahejte, ještě tak mimozemšťany Přeju aby se nezhoršila.

dajka123 ( 20. září 2018 08:52 )

Nikomu nevnucuj svou viru docílíš akorát pravého opaku. 😉

dajka123 ( 20. září 2018 08:44 )

Zato ty inteligenci překypuješ. Vymývači mozku. 😁

dajka123 ( 20. září 2018 08:42 )

Tak si ho zarámuj. Vidím, že si vyšinutý pánbíckář.

bonbonka ( 19. září 2018 23:25 )

Když nemáš víru v Boha, tak si ho neber do úst. Věř třeba v karmu. Já si kupříkladu říkám, kde byl Bůh, když tvořili Andreje Babiše? A když se na to alespoň pokusím pohledět i z jiného úhlu. Bůh byl spravedlivý... většího ***a si ta česká líná cháska nezaslouží.. Takže proplesk jsme dostali.. takže Bože.. zbav nás už toho sobeckého zla. Díky moc. Holčičky je mi moc líto... ale je milíony případů těžkých nemocí... tak když máte čas.. obviňujte Boha. Schválně, jestli docílíte alespoň jednoho klidu jedné duše..

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa