Martínek (3) přišel při nehodě o maminku i babičku: Lidé mu poslali už 2 300 000, bude i benefiční koncert

Autor: dce - 
11. 11. 2017
05:10

Jsou mu teprve tři roky, už si toho ale prožil víc než mnozí dospělí. Malému Martínkovi v půlce října zemřela při nehodě maminka (†24) i babička (†50). Teta, která se o něj měla postarat, ale sama řešila existenční problémy. Díky nápadu dvou školaček ze Strakonic a tisícům dobrých lidí má nyní sirotek na transparentním účtu více než 2 300 000 korun. A obec, kam chodí Martínek do školky, plánuje na Vánoce uspořádat benefiční koncert.

Tragická nehoda se stala ve středu 18. října u Přechovic na Strakonicku. Martínkova babička s vozem z neznámých důvodů vjela do protisměru, kde se čelně srazila s kamionem. Ona i její dcera na místě zemřely. Martínek byl tou dobou ve školce v Čepřovicích.

Tragédii umocnil fakt, že teta, která se o tříletého chlapečka měla postarat, sama řešila existenční problémy a nebylo jisté, zda vůbec péči o dítě zvládne. Osud osiřelé dvojice ale nebyl lhostejný dvěma studentkám strakonického gymnázia. Katka Božková a Diana Žahourová nejprve prostřednictvím letáku a později i ve videu vyzvaly své kamarády, ale i širokou veřejnost, aby Martínkovi s tetou pomohli.

Během krátké doby tak lidé v Čepřovicích posbírali dost oblečení, bot i hraček, aby měl chlapec vše potřebné. Obec založila i transparentní účet, na který lidé mohou posílat finanční dary. K 10. 11. je na účtě částka 2 340 334,26 Kč!

Za pomoc od všech dobrých lidí děkuje i starostka obce Barbora Poláčková. „Dobrý den, dovolte, abych VÁM VŠEM z celého svého srdce PODĚKOVALA za podporu Martínka a jeho tety, za Vaši pomoc – ať už materiální, finanční a nebo duševní:) Velice si toho všeho strašně vážím, je to opravdu neskutečné, kolik lidí bylo ochotno přispět chlapci, kterého nezná a asi nikdy neuvidí,“ napsala.

Obec se navíc rozhodla o Vánocích uspořádat pro Martínka i benefiční koncert. Ten se bude konat 25. prosince v místním kulturním domě. Představí se kapely Labirint, Harlej revival a D.RIPPER.

Martínkovi můžete dál přispívat na účet 115-5499120257/0100, který spravuje obec Čepřovice, kam chlapeček chodí do školky.

Doporučujeme
wmojko ( 11. listopadu 2017 09:43 )

jastana- odsudzovanie, a najmä ľudí,ktorí sa nemožu brániť- je najľahšie, však...nikto nevie, čo sa stalo-babičke mohlo prísť špatne,každý vodič niekedy urobí chybu. Horšie je, keď je to v nesprávny čas na nesprávnom mieste. Jazdím často už takmer 45 rokov a vidím hrůzu na cestách deň čo deň,vďaka chybám vodičov. Ani jeden, kto sadne za volant,nemože zaručiť, že jemu sa to nemože stať.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud