Pondělí 15. srpna 2022
Svátek slaví Hana, zítra Jáchym
Oblačno, déšť 26°C

Trable KSČM: V centrále končí 9 zaměstnanců. A roční ztráta 30 milionů po propadáku

Autor: ČTK - 
12. listopadu 2021
17:22

Kvůli propadu financí po prohře komunistů ve sněmovních volbách končí v pražské centrále KSČM devět zaměstnanců s trvalým úvazkem. Rozhodl o tom dnes výkonný výbor strany. Zhruba za dva měsíce by mělo být jasné, kolik zaměstnanců bude muset odejít z trvalého pracovního poměru v okresních a krajských výborech.

O dopadech roční finanční ztráty 30 milionů korun informoval ČTK první místopředseda komunistů Petr Šimůnek. Uvedl, že strana se snaží nabídnout zaměstnancům práci na jiný úvazek, pokud je to možné. V říjnových volbách se komunisté poprvé po 30 letech nedostali do Poslanecké sněmovny.

Vedení KSČM chce změnit strukturu organizací. „Diskuse bude obrovská. Chtěli bychom zachovat jak základní organizace, tak okresní výbory a kraje. Cokoliv zlikvidujeme, už se to neobnoví, proto to chceme udržet, chceme jenom jinou formu práce,“ uvedl Šimůnek.

Výdaje na platy tvoří největší položku v rozpočtu komunistů. Loni na ně vydala KSČM 42 milionů korun. V hlavním pracovním poměru zaměstnávala 76 lidí, na dohodu o provedení práce 169.

Loni komunisté hospodařili se ztrátou 26,7 milionu korun, v minusu tak zůstali třetí rok za sebou. Šimůnek ČTK na jaře řekl, že vliv na výsledek hospodaření měly loňské volby do krajských zastupitelstev a části Senátu. Od letošních si sliboval obrat. Tehdy avizoval, že v případě neúspěchu bude třeba provést změny. Předloni komunisté hospodařili se ztrátou devět milionů, v roce 2018 skončili v minusu zhruba 20 milionů korun.

Video  Volební spot KSČM 2021  - Videohub
Video se připravuje ...

Jirik-ta ( 12. listopadu 2021 22:37 )

Buď máte tajnosti, alebo dôveru. Naraz to však nejde.
http­s://ww­w.fa­cebo­ok.co­m/ka­lina­kerik­/vide­os/994­326214­515064/
prečo sa za každú cenu musí tá vakcína dostať do tela každého človeka?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa