Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Zemanův lékař: Za hospitalizací jsou komplikace provázející jeho onemocnění. Co dalšího řekl?

Video se připravuje ...
Aktualizováno -
10. října 2021
16:12
Autor: ČTK, vei, sova - 
10. října 2021
14:25

Důvodem hospitalizace prezidenta Miloše Zemana jsou komplikace provázející jeho chronické onemocnění. Médiím to v neděli v krátkém prohlášení před Ústřední vojenskou nemocnicí v Praze řekl Zemanův ošetřující lékař a ředitel nemocnice Miroslav Zavoral. Zeman je podle něj hospitalizován na pracovišti intenzivní medicíny.

„Krátce po 13. hodině jsme přijali k hospitalizaci prezidenta republiky Miloše Zemana na mé doporučení. Důvodem hospitalizace jsou komplikace, které provázejí jeho chronické onemocnění, pro které je u nás léčen. Přesně známe diagnózu, tím způsobem jsme schopni zacílit léčbu tak, jak má vypadat. V tuto chvíli je pacient hospitalizován na pracovišti intenzivní medicíny ÚVN a je v péči odborníků,“ řekl Zavoral.

Přesnou diagnózu prezidenta médiím nesdělil, neboť k tomu nemá jeho souhlas.

Zeman v ÚVN v září strávil osm nocí, podle Pražského hradu šlo o rekondiční pobyt, při kterém prezident podstoupil několik vyšetření a infuze. Ve tehdejší zprávě Hradu je uvedeno, že prezident trpěl dehydratací a mírným vyčerpáním a že u cukrovky nebyly zjištěny nadlimitní hodnoty. Neuropatie nohou, kvůli které se prezident pohybuje na vozíku, podle zprávy přetrvává.

Přinášíme kompletní přepis prohlášení ředitele ÚVN Miroslava Zavorala:

Krátce po 13. hodině jsme přijali k hospitalizaci prezidenta republiky Miloše Zemana na mé doporučení. Důvodem hospitalizace jsou komplikace, které provázejí jeho chronické onemocnění, pro které je u nás léčen. To znamená – my přesně známe diagnózu a tím jsme schopni zacílit léčbu tak, jak má vypadat.

V tuto chvíli je pacient hospitalizován na pracovišti intenzivní medicíny ÚVN a je v péči odborníků. 

Jelikož nemám souhlas pana prezidenta vám sdělit jeho diagnózu, tedy přesně diagnózu s čím se léčí, tak to udělat nemohu, neboť bych porušil zákon o lékařském tajemství.  

Chci vás ubezpečit, že prezident Zeman, jako každý pacient, dostane patřičnou péči, kterou si vyžaduje jeho zdravotní stav.

Víc vám v tuto chvíli říci nemohu.

byvalyvoliccssd4 ( 10. října 2021 22:56 )

Komplikace provázející jeho chronické onemocnění.
Neboli další úraz způsobený v delíriu.

byvalyvoliccssd4 ( 10. října 2021 22:32 )

Já sledoval volby, zlodědek v rauši.

clovekdobry ( 10. října 2021 18:47 )

Uklidni se, uhrovitý školáku!

jajas ( 10. října 2021 18:44 )

No to je novinka....kde jsi doteď byl, mudrlante!

byvalyvoliccssd4 ( 10. října 2021 18:34 )

Babiš prozradil Zemanovi, jak dopadly volby a Zemana z toho kleplo.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa