Úterý 19. října 2021
Svátek slaví Michaela, zítra Vendelín
Polojasno 13°C

ONLINE: Zeman není schopen práce, citoval Vystrčil lékaře. A Mynář to schytal i od Schillerové

Aktualizováno -
18. října 2021
22:25
Autor: kal, vei, vr, simao, for, ČTK - 
10. října 2021
12:10

Miloš Zeman je od neděle 10. října opět hospitalizovaný v Ústřední vojenské nemocnici v Praze (ÚVN). Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) uvedl v pondělí, že podle názoru ÚVN není Zeman nyní ze zdravotních důvodů schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Dlouhodobá prognóza je nejistá, připojila nemocnice. Politici nyní řeší aktivaci článku 66 Ústavy České republiky, který by převedl pravomoci na premiéra a šéfa Sněmovny. Za velmi špatnou komunikaci schytává kritiku prezidentská kancelář v čele s Vratislavem Mynářem, v České televizi ho nešetřila ani vicepremiérka Alena Schillerová (za ANO). Hospitalizaci a další vývoj kolem zdraví hlavy státu sledujeme na Blesk.cz online.

  • Vystrčil na úterý na 14:00 svolal proto schůzku vedení Senátu a všech stran zastoupených v nové Sněmovně, aby se politici dohodli, zda aktivují článek 66 a zbaví prezidenta jeho pravomocí. Informace nemocnice o Zemanově zdravotním stavu je překvapivá, není to dobrá zpráva, řekl premiér Andrej Babiš (ANO) Radiožurnálu. Šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO) s dalším postupem váhá.
  • Miloš Zeman se vrátil do ÚVN po necelých dvou týdnech, předtím ho propustili 22. září. Důvodem předchozí hospitalizace byla podle lékařů i Hradu jeho dehydratace i celkové vyčerpání, dostával infuze. Nicméně po návratu se začaly objevovat informace o tom, že Zeman trpí cirhózou jater.
  • Do nemocnice dorazila v neděli i první dáma Ivana Zemanová a dcera Kateřina. Ty v podvečer odjely. Blesk při příjezdu prezidenta pořídil videozáznam, na kterém prezident vypadá velmi špatně, nicméně s ohledem na rodinu a jeho soukromí jsme se ho rozhodli nezveřejnit. Podle hradního kancléře Vratislava Mynáře prezident při převozu usnul.
  • Policie prověří, jestli někdo nefalšoval Zemanův podpis na dokumentu, kterým svolal jednání Sněmovny. 
  • Prezident je nadále schopen výkonu funkce,  tvrdil ve čtvrtek Radek Vondráček (ANO), který ho navštívil. Kancléř Mynář ho však vzal do nemocnice bez vědomí ošetřujícího lékaře. V návaznosti na to ÚVN povolala policii, ta k hlavě státu nepustí nikoho bez souhlasu lékařů. ÚVN v odpovědi Senátu uvedla, že prezident vykonu pracovních povinností není schopen.
  • Podle Hradu je prezident v posledních dvou týdnech nemocen, na doporučení Zavorala zrušil i účast v debatě CNN Prima News. Prezident nakonec vůbec poprvé nevolil ve volební místnosti, ale v pátek za ním přijela komise přímo do zámku v Lánech. Hrad k tomu zveřejnil tři fotografie.

Video Zeman v nemocnici: Ivana Zemanová a prezidentova dcera Kateřina opouští ÚVN. - Aktu.cz

Hospitalizace prezidenta Zemana
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Andrej Babiš Andrej Babiš Jiří Ovčáček Jiří Ovčáček Miloš Vystrčil Miloš Vystrčil Miloš Zeman Miloš Zeman Petr Fiala Petr Fiala Policie ČR Policie ČR Poslanecká sněmovna Poslanecká sněmovna Senát ČR Senát ČR ÚVN ÚVN
Zobrazit nové zprávy
17:42
18. 10. 2021
!

Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) není prezident schopen aktuálně vykonávat své pracovní povinnosti. Vyplývá to podle něj z dopisu Ústřední vojenské nemocnice, která reagovala na jeho dotazy ohledně prognozy léčení prezidenta Zemana. 

„Dle názoru ÚVN není Miloš Zeman v současné době ze zdravotních důvodů vykonávat žádné pracovní povinnosti,“ přestavil závěry dopisu Vystrčil.

Prognóza Zemanova zdravotního stavu je podle nemocnice krajně nejistá, možnost návratu k pracovním povinnostem málo pravděpodobná,

„S názorem byl ve středu 13. 10 seznámen Vratislava Mynář, kterému bylo rovněž stanovisko předáno v písemné podobě,“ konstatoval Vystrčil. O den později – 14. 10. přivedl Mynář prezidentovi na JIP předsedu Poslanecké sněmovny Radka Vondráčka.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil na tiskové konferenci ke zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana (15.10.2021) Předseda Senátu Miloš Vystrčil na tiskové konferenci ke zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana (15.10.2021)
16:50
18. 10. 2021

Předseda hnutí STAN Vít Rakušan se přidal také ke kritikům Mynářova projevu. 

„Prohlášení, na které všichni čekáme, dnes rozhodně nezaznělo. Predikce toho, kdy se pan prezident bude moci vrátit ke svým povinnostem, vyslovena nebyla,“ reagoval. Právě skutečnost, že tato informace chybí, podle něho vede k tomu, že se situací zabývá i Senát. „Kdyby existovala otevřená komunikace ze strany Hradu, tak by k takovým situacím určitě nedocházelo,“ dodal Rakušan.

16:40
18. 10. 2021

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová vyčetla Mynářovu vystoupení jeho „nulovou informační hodnotu“ a vadilo jí urážení předsedy Senátu. 

16:20
18. 10. 2021

Předseda Senátu Miloš Vystřčil (ODS) se k odpovědi ÚVN Vyjádří na TK v 17:30. 

Zatím si připomeňte jeho slova z minulého pátku, kde zmínil, že prezident Zeman není v dobrých rukou – zmínil v této souvislosti pracovníky prezidentské kanceláře. 

Video Vystrčil: Zeman není v dobrých rukou! Kvůli nemocnému prezidentovi šil do hradní kanceláře - ČTK / Blesk Zprávy
video
15:40
18. 10. 2021
!

Celý projev Vratislava Mynáře ke zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana: 

Dobrý den, nejdříve snad pár věcí, abych vyvrátil jisté spekulace z minulého týdne. Každý občan ví, že nemůže být hospitalizován v nemocnici či jiném zdravotnickém zařízení proti své vůli. O tom, zda vůbec a kdy bude hospitalizován pan prezident, si vždycky rozhodoval pan prezident sám poté, co pan profesor Zavoral doporučil hospitalizaci. Jeho okolí včetně jeho rodiny naléhalo na pana prezidenta, aby souhlasil s tímto doporučením. Převoz a hospitalizace pana prezidenta byly plánované.

Ke spekulacím v médiích, že byl při převozu pan prezident v bezvědomí. Kdyby tomu tak bylo, tak by asi měl na obličeji kyslíkovou masku a byl by napojen na přístroje. Pokud jste se dívali pořádně na vámi velmi neeticky pořízené záběry, nic takového nebylo.

Zdůrazňuji, že Kancelář prezidenta republiky je ve smyslu ustanovení § 2 zákona č. 114/1993 Sbírky o Kanceláři prezidenta republiky jeho obslužná organizace zajišťující obstarávání věcí spojených s výkonem jeho pravomocí stanovených Ústavou a zákony a jeho protokolárními povinnostmi a veřejnou činností. Nic víc, ale ani nic méně.

Ve smyslu ustanovení čl. 2 odst. 3 Ústavy a čl. 2 odst. 2 Listiny je Kancelář prezidenta republiky limitována ve své činnosti striktním zákonným vymezením své působnosti a pokyny prezidenta republiky. Informace o zdravotním stavu, léčbě a prognózách uzdravování prezidenta republiky jsou pouze v jeho dispozici a dispozici rodinných příslušníků.

Kancelář prezidenta republiky stejně jako její vedoucí, kterého jmenuje a odvolává pouze pan prezident, se zodpovídá pouze panu prezidentovi a bez jeho souhlasu nelze informovat, ale ani si vyžádat žádné informace.

Mediální hra, kterou vyvolal předseda Senátu pan Vystrčil svým dopisem, aby Kancelář prezidenta republiky zjišťovala, případně poskytla informace, které nejsou v souladu se zákonem, měla sloužit pouze jako vždy ke zviditelnění. Dovolte mi, abych podotkl, že tolik pokrytectví, které předvádí předseda a někteří členové Senátu, jsem v životě nezažil, a vše od samého začátku směřuje pouze ke snaze zbavit pana prezidenta výkonu jeho pravomocí.

Mohu potvrdit, že mi v minulém týdnu pan prezident osobně uložil připravit rozhodnutí prezidenta republiky o svolání zasedání Poslanecké sněmovny na termín 8. 11. letošního roku, a aby nedocházelo k jakýmkoli spekulacím, požádal o účast předsedu Poslanecké sněmovny pana Vondráčka jako vykonatele tohoto aktu, aby byl přímo osobně přítomen. Osobně jsem s panem Vondráčkem byl přítomen toho, kdy pan prezident podepsal toto rozhodnutí a předal panu Vondráčkovi k vyřízení.

Moc rád bych touto cestou chtěl poděkovat občanům České republiky za jejich přání brzkého uzdravení našeho pana prezidenta a vyjádření podpory.

Stejně tak bych chtěl poděkovat Ústřední vojenské nemocnici a profesoru Zavoralovi za nejlepší možnou péči, kterou panu prezidentovi věnuje celý jeho kolektiv, a potvrzuji, že je zde pan prezident v těch nejlepších rukou.

Děkuji.

Video Mynář udeřil na Vystrčila a spol.: Chtějí Zemana připravit o prezidentskou funkci - Blesk - Aleš Brunclík
video
Brífink kancléře Vratislava Mynáře ke zdraví prezidenta Miloše Zemana (18.10.2021) Brífink kancléře Vratislava Mynáře ke zdraví prezidenta Miloše Zemana (18.10.2021)
15:33
18. 10. 2021

V závěru svého vystoupení Mynář poděkoval všem, kteří přejí prezidentovi brzké uzdravení. Poděkování směřovalo také týmu, který se stará o Miloše Zemana v čele s Miroslavem Zavoralem.

„Potvrzuji, že je zde pan prezident v těch nejlepších rukou,“ uzavřel Mynář a odešel.

15:28
18. 10. 2021

Mynář ve svém projevu, který četl, potvrdil, že ho prezident v minulém týdnu osobně pověřil, aby připravil dokumenty ke svolání zasedání nové Poslanecké sněmovny.

„Aby nedocházelo k jakýmkoliv spekulacím, požádal o účast předsedu Poslanecké sněmovny, pana Vondráčka, jako vykonavatele tohoto aktu, aby byl přímo osobně přítomen,“ popsal Mynář okolnosti návštěvy Vondráčka na JIP, proti které se ÚVN ohradila.

„Osobně jsem s panem Vondráčkem byl přítomen u toho, kdy pan prezident podepsal toto rozhodnutí a předal panu Vondráčkovi k vyřízení,“ odmítl tak Mynář nepřímo spekulace o tom, zda je na dokumentu skutečně podpis samotného prezidenta.

15:20
18. 10. 2021

Vratislav Mynář odmítl konání předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS), který nejdříve požadoval informace o prognózách uzdravení Miloše Zemana po prezidentské kanceláři. Odpovědi se Vystrčil nedočkal, tak se s podobnou prosbou obrátil do Ústřední vojenské nemocnice.

„Aby kancelář prezidenta republiky zjišťovala, případně poskytla informace, které nejsou v souladu se zákonem, měla sloužit pouze jako vždy ke zviditelnění,“ míní Mynář a pokračoval v kritice druhého nejvyššího ústavního činitele.

„Tolik pokrytectví, které předvádí předseda a někteří členové Senátu, jsem v životě nezažil.“

„Vše od samého začátku směřuje pouze ke snaze, zbavit pana prezidenta výkonu jeho pravomocí,“ pokračoval Mynář.    

Video Mynář udeřil na Vystrčila a spol.: Chtějí Zemana připravit o prezidentskou funkci - Blesk - Aleš Brunclík
video
15:15
18. 10. 2021

Vratislav Mynář odmítl, že by prezidentská kancelář mohla informovat o aktuálním zdravotním stavu prezidenta. Nemá k tomu podle kancléře žádný souhlas ani pokyn Miloše Zemana, ani jeho rodinných příslušníků. 

„Kancelář prezidenta republiky je limitovaná ve své činnosti striktním zákonným vymezením své působnosti a pokyny prezidenta republiky.

Informace o zdravotním stavu, léčbě a prognózách uzdravování prezidenta republiky jsou pouze v jeho dispozici a dispozici rodinných příslušníků.

Kancelář prezidenta republiky, stejně jako její vedoucí, kterého jmenuje a odvolává pouze pan prezident, se zodpovídá pouze panu prezidentovi. A bez jeho souhlasu nelze informovat, ale ani si vyžádat žádné informace.“

To tvrdí Mynář ve svém prohlášení, které pronesl na stejném místě jako minulý týden Ivana Zemanová, které stála po boku dcera Kateřina. 

15:08
18. 10. 2021

Rodina i jeho okolí podle kancléře Mynáře naléhaly na Zemana, aby uposlechl přání ošetřujícího lékaře Miroslava Zavorala a nechal se převézt do nemocnice. 

„Jeho okolí včetně jeho rodiny naléhalo na pana prezidenta, aby souhlasil s tímto doporučením. Převoz a hospitalizace pana prezidenta byly plánované,“ pokračoval kancléř ve svém vystoupení, po kterém nedovolil žádné dotazy. 

15:04
18. 10. 2021

Hradní kancléř Vratislav Mynář odmítl, že by prezidentská kancelář cokoliv podcenila. O svém převozu do nemocnice prý rozhodl Miloš Zeman sám. Osobně se tomu podle kancléře ale bránil. 

„O tom, zda vůbec a kdy bude hospitalizován pan prezident, rozhoduje on sám,“ řekl při krátkém brífingu Mynář. „Převoz a hospitalizace pana prezidenta bylo plánované,“ dodal a znovu zopakoval, že prezidenta nepřevezla sanitka s mobilní JIP z Lán v bezvědomí. 

„Kdyby tomu tak bylo, tak by měl asi na obličeji kyslíkovou masku a byl by napojený na přístroje,“ odmítl kancléř, že by byl Zemanův stav při převozu nějak vážný. 

Brífink kancléře Vratislava Mynáře ke zdraví prezidenta Miloše Zemana (18.10.2021) Brífink kancléře Vratislava Mynáře ke zdraví prezidenta Miloše Zemana (18.10.2021) Brífink kancléře Vratislava Mynáře ke zdraví prezidenta Miloše Zemana (18.10.2021)
13:33
18. 10. 2021
!

Kancléř Vratislav Mynář dnes v 15:00 promluví na tiskovém briefingu. Na Twitteru to hodinu a půl před zahájením briefingu oznámil prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček, téma kancléřova vystoupení nezmínil. Očekává se, že kancléř bude reagovat na informace, které se šíří o zdraví prezidenta Miloše Zemana. Mynář v pátek ČTK řekl, že se dohodl se Zemanovou rodinou a počátkem týdne veřejně vystoupí. 

13:22
18. 10. 2021

„Andrej Babiš nejdřív tvrdil, že s prezidentem o volbách vůbec nemluvili a včera si najednou ‚vzpomněl‘, že mu Miloš Zeman slíbil dva pokusy. Tuhle nedůstojnou hru plnou mlžení místo pravdy, žalmů místo tiskových zpráv a Bůh ví kým podepsaných papírů už je potřeba ukončit,“ kritizuje komunikaci Hradu a premiéra Andreje Babiše (ANO) místopředseda ODS Martin Kupka. 

12:34
18. 10. 2021

Začátkem týdne, podle mnohých hlasů už dnes, by měl s informací o prezidentově aktuálním zdravotním stavu vystoupit hradní kancléř Vratislav Mynář. Přesné datum a čas ale stále není jisté. Může být přitom zasádní, zda vystoupí před tím nebo poté, co o obsahu dopisu ÚVN promluví předseda Snátu Miloš Vystrčil. 

11:31
18. 10. 2021

„Předpokládám, že se budeme chovat velmi transparentně, ale na druhou stranu je to věc lidsky velmi citlivá, proto ten můj neobvykle opatrný přístup. Musím to probrat s lidmi, kteří se vyznají ve věcech z hlediska ochrany soukromí a tak dále. Počítám ale s tím, že bych dal k dispozici veškeré možné informace,“ řekl předseda Senátu Miloš Vystrčil pro iRozhlas.cz k obdrženému dopisu o Zemanově zdraví.

11:09
18. 10. 2021

Ke zprávě Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) ohledně zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana je na 16:00 svolaná porada členů senátního organizačního výboru, uvedl jeho člen Václav Láska.

10:28
18. 10. 2021

Předseda Senátu Vystrčil poskytne zprávu Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) ke zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana vedení horní komory. Informace o jejím obsahu chce zveřejnit ještě dnes.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil na tiskové konferenci ke zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana (15.10.2021)
9:38
18. 10. 2021

Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) odeslala dnes ráno předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi (ODS) odpověď týkající se zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana. Obsah odpovědi kvůli dodržování zákona nemocnice nezveřejní. ÚVN to oznámila na svém webu.

„Dnes, 18. 10. 2021 v 9.00 hod., zaslal ředitel ÚVN profesor Miroslav Zavoral oficiální cestou předsedovi Senátu PČR odpovědi zpracované s veškerou vahou zodpovědnosti,“ oznámila nemocnice.

9:03
18. 10. 2021

„Každý, kdo leží na ARO, je ve stavu nemocných a práce neschopných. Navíc ne každý má tak obětavou rodinu, která převezme jeho práci, třeba podepisování ústavních aktů apod. Proto podporuji návrh první dámy dopřát jejímu manželovi klid. ÚVN vystaví neschopenku s krycí diagnózou čl. 66,“ ozvala se opět lékařka a častá kritička postupu okolí prezidenta Džamila Stehlíková. Zmínila tím i spekulace, že podpis na dokumentu z minulého týdne ve skutečnosti není Zemana, ale jeho ženy. 

8:05
18. 10. 2021

Podle serveru Lidovky.cz vzniká v okolí prezidenta plán, jak jej udržet v úřadu, i za cenu toto, že by dočasně jeho pravomoci byly omezené. Například by chvíli ztratil rozhodovací kompetence, ale v případě zlepšení stavu by se mu vrátily.

7:40
18. 10. 2021

Je to situace, která budí četné spekulace. Hradní kancelář k prognózám ohledně zdraví prezidenta mlčí, nevyslyšela ani volání ze Senátu, aby jí prognózy sdělila. Co se týče diagnózy – tedy toho, co ve skutečnosti Zemanovi je – tady nedal svolení k uveřejnění sám prezident. Právě Miloš Zeman přitom ještě v roce 2019 tvrdil: „V případě prezidenta republiky je naopak jeho povinností, aby občané znali zprávu o jeho zdravotním stavu.“ 

Zeman pronesl slova tom, že občané mají být informováni o zdraví prezidenta, před dvěma lety – v říjnu 2019 na TV Barrandov. „Srdce v pořádku, ledviny v pořádku, plíce v pořádku, játra v pořádku a tak dále. Požádal jsem profesora Zavorala, aby publikoval dokumentaci – ne kompletní dokumentaci ve smyslu od narození do teďka, k čemu by to bylo – ale aby publikoval dokumentaci o mém zdravotním stavu. A to kompletní, bez jakékoliv výjimky,“ uvedl tehdy.

6:34
18. 10. 2021

Dobré ráno, i dnes pro vás budeme sledovat novinky z hospitalizace prezidenta Miloše Zemana. Celou situaci, včetně neoprávněného vstupu dosluhujícího šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) na pokoj, okomentoval pro Blesk jeho předchůdce Milan Uhde.

„To je něco tak nehorázného. Jde o přízračné chování, protože naznačuje a jasně říká, že člověk, který se takhle chová, nejenom, že nerespektuje režim jednotky intenzivní péče, a to zná opravdu každý advokát, kterým pan Vondráček byl a je. Ale že nerespektuje pravidla moudrého a rozumného mravního chování a nerespektuje ani zákony této republiky. Je to všechno v rukou lidí, kteří obklopují pana prezidenta a to jsou lidé podobného ražení,“ uvedl. 

22:00
17. 10. 2021

Děkujeme za pozornost našemu online zpravodajství o hospitalizaci prezidenta Miloše Zemana a všem, co s ní souvisí. Třeba skládání nové vlády.

Právě směrem k vládě zveřejnil poměrně silné prohlášení premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém internetovém pořadu. Babiš uvedl, že mu Zeman v neděli 10. října krátce před převozem do nemocnice řekl: „Andreji, já ti dám dva pokusy.“ Rozumějte – dva pokusy na sestavení vlády. Jenže premiérovi se to v hlavě rozleželo ještě dřív, než mohl národ prezidenta vidět. Pokus nechce ani jeden a vládu má podle něj skládat lídr koalice Spolu Petr Fiala (ODS) společně s kolegy s koalice PirStan. V očích předsedy vlády koalice Antibabiš.

K samotnému zdravotnímu stavu prezidenta Zemana jsme se z oficiálních míst během neděle nedozvěděli nic nového. Mluvčí Ústřední vojenské nemonice Jitka Zinke Blesku jen vzkázala, že prezident leží dál tam, kde je hospitalizovaný od neděle. Tedy na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny.

K neděli samozřejmě patří televizní debaty. Politici na Primě i v České televizi se shodli na dvou věcech. Protože ustavující schůze Sněmovny je až 8. listopadu, má prezident Miloš Zeman ještě dost času na to, aby se uzdravil, aktuálně nejsou potřeba žádné jeho kroky. A druhá shoda byla v tom, že hradní okolí prezidentovi dělá medvědí službu a rozhodně uklidnění situace v Česku neprospívá.

Týden s hospitalizovaným prezidentem je za námi, tak uvidíme, co přinese ten další. Mělo by to být mimo jiné prohlášení hradního kancléře Vratislava Mynáře k dohadům, které kolem hospitalizace prezidenta kolují. Pochybnosti vzbuzuje dokonce i podpis, který je na dokumentu o svolání nové Sněmovny a který šéf Sněmovny Radek Vondráček ukázal do kamer.

20:12
17. 10. 2021

Odpoledne jsme vás informovali o skromném protestu, který proběhl v areálu Ústřední vojenské nemocnice a jehož účastníci měli zájem o zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana. Podívejte se na to, jak to na místě vypadalo nyní i na fotografiích.

Happening v Ústřední vojenské nemocnici. Lidé měli zájem o zdravotní stav prezidenta (17. 10. 2021) Happening v Ústřední vojenské nemocnici. Lidé měli zájem o zdravotní stav prezidenta (17. 10. 2021) Happening v Ústřední vojenské nemocnici. Lidé měli zájem o zdravotní stav prezidenta (17. 10. 2021) Happening v Ústřední vojenské nemocnici. Lidé měli zájem o zdravotní stav prezidenta (17. 10. 2021)
18:20
17. 10. 2021
!

„Dejte mu pokoj. Pan prezident teď nehraje žádnou roli. Proč Senát chce nějakou zprávu? Dobře víte, že Sněmovna se ustanoví 8. listopadu, respektive ta schůze začne 8. listopadu tohoto roku. A je to jasný termín,“ pokračoval premiér Andrej Babiš (ANO) ve svém videu, kde zopakoval i kritiku šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) z tohoto týdne. „Vondráček udělal velkou chybu, že tam šel. Nevím, co tam vůbec hledal, proč tam šel? Vždyť by to bylo nastalo i ze zákona,“ řekl Babiš.

„Když Sněmovna začne jednat - to může potrvat dva tři týdny, nebo nevím, jak dlouho. A my potom dáme jako vláda samozřejmě demisi. Až potom přichází role pana prezidenta. To znamená, že pravděpodobně někdy začátkem prosince nebo koncem listopadu pan prezident využije svoje právo a pověří někoho,“ pokračoval premiér.

„Já jsem mu to chtěl sdělit osobně. Bohužel ta situace se vyvinula tak, že jsem tady nechtěl na to čekat. Takže šest týdnů je čas. A proč někdo potřebuje okamžitě vědět, jaký je zdravotní stav pana prezidenta,“ zmínil předseda vlády, aby dodal: „Chápu, že až bude ta jeho role, tak to budeme chtít určitě vědět. Bylo by dobré, aby tyhle nechutnosti skončily. A my jsme připraveni. Spíš to vypadá, že kolegové moc nespěchají.“

Array

fremodyn ( 18. října 2021 23:53 )

Tady je vidět, že senát přesně splnil co se od něj čekalo. Odhalil bezprecedentní lži Hradní galerky a odhalil národu, že prezident je v současné době mimo hru.

kerBas ( 18. října 2021 23:43 )

A víš co? Já tobě to věčné utrpení přeji, žer se!

kerBas ( 18. října 2021 23:42 )

Věčný trpiteli, zastoupí Zemana.

kerBas ( 18. října 2021 23:28 )

To je jen dobře, slyšel jsem zprávy.

padouch236 ( 18. října 2021 23:22 )

Tady je jasný důkaz toho k čemu je v této zemi senát, na dvě věci, jaké nemusím konkretizovat, že? Je to naprosto zbytečná a velmi drahá smečka nicnedělalů, která by měla mazat na pracák, nebo do důchodu.....A kužílek Vystrčil z Únanova, by měl jít konečně makat rukama....

Zobrazit celou diskusi
Další videa