Středa 27. října 2021
Polojasno 13°C

ONLINE: Kvůli Zemanovi ve špitálu padá další sváteční akce. A exministr o konziliu

Aktualizováno -
27. října 2021
07:47
Autor: kal, vei, vr, simao, for, ČTK - 
10. října 2021
12:10

Prezident Miloš Zeman je od neděle 10. října opět hospitalizován v Ústřední vojenské nemocnici v Praze (ÚVN). Nemocnice potvrdila vznik lékařského multioborového konzilia k Zemanovu zdravotnímu stavu. Výstup by měl být počátkem listopadu. Hradní mluvčí Jiří Ovčáček zveřejnil fotografie pohlednicí, které lidé prezidentovi do nemocnice posílají. A ceremoniál k 28. říjnu se oficiálně přesunul na 1. ledna, prezident se těší, že vyznamenání předá osobně. Další vývoj kolem zdraví hlavy státu sledujeme na Blesk.cz online.

 • Obě parlamentní komory si ještě před případným rozhodnutím o převodu pravomocí prezidenta vyžádají další zprávu od Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN), zda Miloš Zeman nadále nemůže vykonávat povinnosti hlavy státu. Shodli se na tom dnes lídři parlamentních stran.
 • Politici začali řešit možný přesun pravomocí hlavy státu na premiéra a předsedu Sněmovny podle článku 66 ústavy poté, co předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v pondělí oznámil, že prezident Zeman podle Ústřední vojenské nemocnice (ÚVN) nyní ze zdravotních důvodů není schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Dlouhodobá prognóza jeho zdravotního stavu, a tím i možnost návratu k výkonu pracovních povinností v následujících týdnech, je navíc krajně nejistá.
 • Miloš Zeman se vrátil do ÚVN po necelých dvou týdnech, předtím ho propustili 22. září. Důvodem předchozí hospitalizace byla podle lékařů i Hradu jeho dehydratace i celkové vyčerpání, dostával infuze. Nicméně po návratu se začaly objevovat informace o tom, že Zeman trpí cirhózou jater.
 • Policie prověří, jestli někdo nefalšoval Zemanův podpis na dokumentu, kterým svolal jednání Sněmovny. Zabývá se i novinkami, které o hospitalizaci prezidenta Zemana a jeho stavu zveřejnil Senát. Například zprávou, že kancléř Vratislav Mynář měl informace od 13. října.
 • Prezident letos kvůli zdravotnímu stavu vůbec poprvé nevolil ve volební místnosti, ale přijela za ním komise přímo do zámku v Lánech. Hrad k tomu zveřejnil tři fotografie.

Video Mynář ukázal veřejnosti Zemana v nemocnici na videu, podepsal Vondráčkovi dokument. - Blesk - Aleš Brunclík

Hospitalizace prezidenta Zemana
Filtr:
Vše Důležité Foto Video Sociální sítě
Andrej Babiš Andrej Babiš Jiří Ovčáček Jiří Ovčáček Miloš Vystrčil Miloš Vystrčil Miloš Zeman Miloš Zeman Petr Fiala Petr Fiala Policie ČR Policie ČR Poslanecká sněmovna Poslanecká sněmovna Senát ČR Senát ČR ÚVN ÚVN
Zobrazit nové zprávy
Datum:
Zobrazit další dny
16:04
24. 10. 2021

„Dovolím si pro zamyšlení nebo připomenutí zopakovat svoji poslední větu z dnešních Otázek Václava Moravce. Já jsem úplně u vytržení z toho, jak někteří dnes zneužívají stávající situaci (jenom) k tomu, aby se zviditelnili a ostatní pomluvili,“ napsal šéf Senátu Miloš Vystrčil (ODS).

15:10
24. 10. 2021

Místopředsedkyně lidovců a senátorka Šárka Jelínková zdůraznila, že i po případném přijetí článku 66 ústavy o převedení pravomocí by Zeman zůstal prezidentem až do konce svého mandátu. Dodala, že Česko potřebuje akceschopnou vládu kvůli sílící epidemii či zdražování a nemůže měsíce čekat na prezidentovo uzdravení. SPD by podle svého poslance Jaroslava Foldyny při jednání o převedení pravomocí přikročila ve Sněmovně k obstrukcím. Oba to řekli v pořadu Partie na CNN Prima News.

14:30
24. 10. 2021

Kvůli postupu a doporučením organizačnímu výboru se sejde 2. listopadu senátní ústavní komise. „Pokud bude prezident schopen vykonávat aspoň jednu ze svých pravomocí, není důvod to (bod o přesunu pravomocí) zařazovat na pořad jednání,“ řekl dnes v pořadu Partie Terezie Tománkové v televizi CNN Prima News šéf komise Zdeněk Hraba (STAN).

13:49
24. 10. 2021

Moderátor Václav Moravec v jeho pořadu uvedl, že podle informací České televize prezident Miloš Zeman před návštěvou šéfa Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) nacvičoval podpis, který pak použil na dokumentu o svolání zasedání dolní komory. Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN) to nepřímo potvrdila. 

12:45
24. 10. 2021

Vystrčil v Otázkách Václava Moravce uvedl, že to, že ÚVN zveřejnila zprávu o zdravotním stavu prezidenta – samozřejmě se Zemanovým svolením, považuje za zásluhu Senátu. „Naplnili jsme, co jsme si předsevzali – společnost začíná být informována o stavu prezidenta a o tom, zda je schopen vykonávat funkci,“ řekl.

12:40
24. 10. 2021

Vystrčil se domnívá, že Kancelář prezidenta zneužila Vondráčka. Ten byl po své návštěvě v Ústřední vojenské nemocnici terčem mediální štvanice, kterou trochu uklidnilo zveřejněné video. „Ne, že by se mi někdo omluvil, ale ataky ustaly,“ komentoval situaci. Řekl, že se nedomnívá, že byl zneužit, ale využit. Objasnil, že pokud to šlo od prezidenta Zemana, byl využit pozitivně.

Vondráček se snažil vysvětlit, proč při návštěvě u Zemana neměl nikdo respirátor nebo ochranné obleky. „V životě jsem na JIP nebyl, nemám osobní zkušenost, mohu čerpat jen z ilustračních záběrů v televizi,“ bránil se Vondráček po nátlaku moderátora Moravce. „Do toho prostředí jsem byl uveden, ochranný oblek nikdo neměl,“ doplnil, že Zeman neleží s ostatními pacienty a Vondráček neví, jaký na oddělení platí režim.

Vysvětlil, že on sám na oddělení dorazil dezinfikovaný a v respirátoru. Nicméně během rozhovoru s prezidentem mu Zeman přes respirátor moc nerozuměl a po dohodě, a jelikož jsou oba plně očkovaní, si Vondráček respirátor sundal.

V pořadu České televize Otázky Václava Moravce dnes vystoupili předseda Senátu a místopředseda ODS Miloš Vystrčil a bývalý šéf Poslanecké sněmovny a místopředseda ANO Radek Vondráček.
12:20
24. 10. 2021

Vystrčil zdůraznil, že nikdo není rád, že by se mělo hlasovat o článku 66. „My rozhodně nejsme rádi, jsou to pro nás komplikace,“ naprosto popírá, že by někdo politicky chtěl, aby se prezidentův stav zhoršil. „Taková úvaha je chybná,“ Vystrčil následně vysvětlil, proč je pro ně i novou vládu dobré, aby se prezident uzdravil a pokračoval ve výkonu funkce.

„Prezident Zeman bude přijímat demisi odcházející vlády. Pak se bude řešit, kdo bude premiér. Vítězové voleb budou předkládat Petra Fialu se 108 podpisy, pokud to Zeman nepřijme a zachová se v rozporu s ústavou, koalice posílí,“ podotkl, že nikdo nemám důvod chtít, aby se Zeman neuzdravil. „Politicky doplatí na to, pokud by se choval nestandardně,“ domnívá se. To, aby Zeman „fungoval normálně“, je podle něj nejlepší i pro případného kandidáta na prezidenta. On sám se za kandidáta ODS na prezidentské křeslo nepovažuje. „Dneska nemám tuto ambici,“ tvrdí.

„Považuju za chybné za každou cenu hlasovat o článku 66,“ dodal Vystrčil i s tím, že ho mrzí neustálé osočování, a to i ze strany exprezidenta Václava Klause. Podle něho se někteří činitelé nemohou dočkat aktivace článku 66. „Klause už nevím, jak komentovat,“ povzdychl si Vystrčil.

V pořadu České televize Otázky Václava Moravce dnes vystoupili předseda Senátu a místopředseda ODS Miloš Vystrčil a bývalý šéf Poslanecké sněmovny a místopředseda ANO Radek Vondráček.
12:00
24. 10. 2021

V pořadu České televize Otázky Václava Moravce dnes vystoupili předseda Senátu a místopředseda ODS Miloš Vystrčil a bývalý šéf Poslanecké sněmovny a místopředseda ANO Radek Vondráček. Tématem jejich debaty by hlavně zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana. Jako první oba hosté rozebírali video, které zveřejnila Kancelář prezidenta republiky.

Vondráček přiznal, že nevěděl, že je natáčen, je ale rád, že se video dostalo na veřejnost a utišilo pochybnosti o průběhu schůzky a podpisu listiny. Vystrčila video zas tak úplně nepřesvědčilo a o kroky o jednání o případné aktivaci článku 66 zůstávají v platnosti.

„Nejsem lékař, video mě ale nepřesvědčuje. Před podpisem má proběhnout myšlenková činnost a to na videu není zřejmé,“ dodal, že Senát se před aktivací článku 66 bude řídit doporučeními odborníků o tom, zda Zeman je schopný vykonávat funkci, nebo zda mají být přeneseny na další ústavní činitele. Jednat se podle něj bude až poté, co takový posudek budou mít. Ve hře zůstává datum 9. listopadu.

11:49
24. 10. 2021

Ministryně financí Alena Schillerová (ANO) míní, že šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO) se díky zveřejněnému videu s prezidentem Milošem Zemanem očistil. Chápe i jeho vysvětlení, proč při návštěvě neměl nasazenou roušku. Schillerová to řekla v pořadu Partie na CNN Prima News.

11:35
24. 10. 2021

„Já tátu varoval už na začátku. Upozorňoval jsem ho, jak Martin Nejedlý z tátova okolí odstraňuje jeho kamarády, kteří měli vliv na jeho názory a postoje,“ uvedl Ondřej Šlouf, syn bývalého klíčového poradce Miloše Zemana Miroslava Šloufa pro Seznam Zprávy.

„Zpětně je mi jasné, že vztah Martina Nejedlého k mému otci byl definován ruskými zájmy, které na Nejedlého působily. Jsem opravdu přesvědčený, že to byl nasazený agent. Takový učebnicový případ,“ říká dále Šlouf.

9:53
24. 10. 2021

Hradní mluvčí Jiří Ovčáček nadále nekomentuje stav prezidenta Miloše Zemana. Svým sledujícím však popřál požehnanou neděli.

8:48
24. 10. 2021

Zemanův lékař Miroslav Zavoral se specializuje na gastroenterologii, dokonce je spoluautorem patentu na konstrukci takzvaného inteligentního laseru pro odstraňování žlučových kamenů. Podílel se i na zavedení nových metod endoskopie.

Ačkoliv lékař, je Zavoral vojákem, dnes už ve výslužbě. Na náhradní vojenskou službu nastoupil, když mu bylo 50 let, pak se stal vojákem z povolání. Získal hodnost podplukovníka, v roce 2009 plukovníka. O rok už směřoval do vedení Ústřední vojenské nemocnice – tehdy ji mohl vést jen voják, nikoliv civilista.

Tato podmínka se změnila v roce 2015, ministerstvo obrany rozhodlo, že ředitel ÚVN bude civilní post. Tím skončila i aktivní vojenská dráha Zavorala. Přesto to nebylo naposledy, kdy ředitel vojenskou uniformu oblékl. Letos v květnu se mu dostalo pocty, Zeman jej povýšil na brigádního generála ve výslužbě. Není to obvyklé, prezident tím lékaři vyjádřil úctu za péči, kterou mu dává.

8:12
24. 10. 2021

Nejsledovanějším doktorem v Česku je nyní prof. MUDr. Miroslav Zavoral (67), ošetřující lékař prezidenta Miloše Zemana (77) a současně ředitel Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Kdo se ale staral o zdraví předchozích prvních mužů naší republiky? Velký přehled od bývalého hradního protokoláře Jindřicha Forejta najdete zde.

22:28
23. 10. 2021

Vážení čtenáři, pro dnešek se loučíme, novinky z hospitalizace prezidenta Miloše Zemana opět přineseme v neděli ráno.

21:04
23. 10. 2021

Šéfka TOP 09 a podle všeho budoucí předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová uvedla, že ze situace kolem hospitalizace prezidenta Miloše Zemana nemá radost, ideální by bylo, kdyby se hlava státu uzdravila. „Přistupuju k tomu s velkou váhou zodpovědnosti, s velkou pokorou a zároveň si uvědomuju, že obecně se u případné aktivace článku 66 jedná o nezvyklou, historicky nikdy nevyužitou proceduru. Ta mě vůbec netěší, a to i z toho hlediska, že pan prezident je ve zdravotní indispozici. Přála bych si, aby se uzdravil, a myslím, že mohu mluvit i za další, kterých se případné převzetí prezidentských pravomocí týká. Vnímáme to jako zodpovědnost vůči republice, aby nebyla paralyzována. Ani jednoho z nás to netěší,“ popsala pro Novinky.cz.

Zároveň řekla, že hradní kancléř Vratislav Mynář by měl být odvolán. „Je neúnosné, aby pokračoval stav, kdy existuje byť jen špetka podezření, že výkon mandátu funkce prezidenta si uzurpují tito lidé, než aby jej vykonával skutečně zvolený prezident.“

19:27
23. 10. 2021

„Pokud by se zdravotní stav Miloše Zemana zlepšil natolik, že bude schopný vykonávat svoji funkci při sestavování vlády, je skoro jisté, že to nevyužije k tomu, aby se zachoval státnicky, ale k tomu, jak všem naposledy zavařit,“ míní politolog Jiří Pehe.

17:08
23. 10. 2021

Kdyby Zeman podle prezidenta Soudcovské unie ČR Libora Vávry jmenování nových soudců nestihl, museli by soudci nejspíš znovu procházet výběrem. Pravidla od ledna mění novela o soudech a soudcích, která upravuje vybírání kandidátů. Podle Vávry se nestíhají připravit doprovodné předpisy, takže navíc hrozí, že po Novém roce nebude možné nové soudce vybírat. „Kdyby se tyto dvě věci sešly, tak pochopitelně to může významným způsobem ovlivnit plynulost výkonu spravedlnosti na území ČR,“ dodal šéf unie.

15:36
23. 10. 2021

Na své jmenování čeká nyní nejméně pět desítek soudců. Do konce roku by je měl jmenovat prezident Miloš Zeman. Pokud by se jmenování nestihlo, mohlo by ohrozit plynulost projednávání kauz. Na tiskové konferenci po skončení 31. sněmu Soudcovské unie ČR to řekl její prezident Libor Vávra.

13:51
23. 10. 2021

Podle ústavního právníka Zdeňka Koudelky se člověk nejlépe o stavu prezidenta Zemana může přesvědčit tak, že jej navštíví. „Základní je rozhovor. Zde i běžný člověk po chvíli pozná, zda mluví s někým, komu to myslí, nebo s osobou, která je mimo. Z tohoto pohledu považuji za správné, že předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček prezidenta navštívil a pohovořil s ním. Ostatní jednají, jako se jednalo v Mnichově 1938 o nás bez nás,“ uvedl pro Parlamentní listy.

Podle něj ale Hrad situaci nekomunikuje nejlépe. „Měl jednat lépe. Platí stará pravda, že se nakonec všechno rozkecá. Tak proč to tajit. Na druhou stranu. I kdyby jednali jinak, nezmenšila by se tím nenávist odpůrců Miloše Zemana k němu a tedy i k jeho spolupracovníkům. Pro spolupracovníky prezidenta musí být rozhodující, co si o nich myslí prezident, a ne jeho nepřátelé,“ upozornil Koudelka.

11:24
23. 10. 2021

Zpráva o zlepšení zdravotního stavu prezidenta Miloše Zemana zaujala i zahraniční média. O nemoci informují například ve Španělsku nebo Německu.

9:22
23. 10. 2021

Bývalá ministryně pro lidská práva Džamila Stehlíková ocenila Ústřední vojenskou nemocnici (ÚVN), že informovala o stavu prezidenta Miloše Zemana. A že o něm informovali právě lékaři, nikoliv kancelář Hradu. „ÚVN normálně a bez žalmů informuje občany o zdraví prezidenta. M. Zeman se dostává ze spárů zločinného Mynáře a pološíleného Ovčáčka, kteří ho v Lánech ovládali a nehlídali jeho životosprávu. Zeman se špitálu bál; nyní mu věří. Zachránil prezidentovi život,“ napsala Stehlíková na twitteru.

8:05
23. 10. 2021

Dobré ráno, video prezidenta Miloše Zemana z nemocničního lůžka, které ve čtvrtek zveřejnil kancléř Vratislav Mynář (54), je teď tématem číslo jedna. Pět největších záhad, které zaměstnávají veřejný prostor, shromáždil a zkusil vysvětlit Blesk. Celý text čtěte zde.

23:00
22. 10. 2021

Děkujeme za pozornost našemu online zpravodajství o hospitalizaci a zdravotním stavu prezidenta Miloše Zemana. Pro dnešek vám popřejeme dobrou noc, pokračujeme opět zítra. Nejdřív ale souhrn novinek, které přinel dnešek:

 • Zdravotní stav prezidenta se díky léčbě v posledních dvou dnech mírně zlepšil, oznámila v pátek Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN). Sdělení zveřejnila s jeho svolením, uvedla na svém webu. Zeman je hospitalizován od neděle 10. října, podle jeho ošetřujícího lékaře a ředitele ÚVN Miroslava Zavorala jsou důvodem komplikace provázející jeho chronické onemocnění.
 • „Se svolením prezidenta republiky pana Miloše Zemana s opatrným optimismem sdělujeme, že díky komplexní léčbě specialistů ÚVN došlo během čtvrtka a pátku k mírnému zlepšení jeho zdravotního stavu,“ uvedla na webu nemocnice její mluvčí Jitka Zinke. Prezident je hospitalizován na jednotce intenzivní péče.
 • Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v pondělí na základě informací z ÚVN oznámil, že Zeman nyní ze zdravotních důvodů není schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Dlouhodobá prognóza jeho zdravotního stavu je navíc krajně nejistá, a tím i možnost návratu k výkonu pracovních povinností v následujících týdnech, dodal. Politici proto začali řešit možný přesun pravomocí hlavy státu na premiéra a předsedu Sněmovny podle článku 66 ústavy.
 • Nemocnice dosud s výjimkou Zavoralova oznámení informace o prezidentově stavu nezveřejňovala. Odůvodňovala to tím, že k tomu nemá svolení pacienta. Se stejným vysvětlením zprávy o Zemanově zdravotním stavu neposkytuje ani Pražský hrad. Prezidentská kancelář kvůli způsobu informování o prezidentově zdraví čelí kritice opozičních i vládních politiků.
 • Zemana dnes v ÚVN navštívil jeho předchůdce v prezidentské funkci Václav Klaus. Mluvili spolu asi 50 minut. Blesku řekl, že prezidenta nemoc oslabila a posunula jeho priority a témata, kterými se zabývá. „Více mluvil o svém zdraví než o svých politických protivnících. Ale toho, kdo jsou jeho političtí protivníci, si je velmi dobře vědom,“ podotkl Klaus.
 • Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) je potřeba, aby Zeman dostal čas se léčit. Čas si léčba vyžádá také podle prezidentovy manželky Ivany. Že jsou potíže prezidenta spojené s játry, řekl už dřív i Klaus.
21:58
22. 10. 2021

Nemocnice dosud s výjimkou oznámení Miroslava Zavorala informace o prezidentově stavu nezveřejňovala. Odůvodňovala to tím, že k tomu nemá svolení pacienta. Se stejným vysvětlením informace o Zemanově zdravotním stavu neposkytuje ani Pražský hrad. Prezidentská kancelář kvůli způsobu informování o prezidentově zdraví čelí kritice opozičních i vládních politiků.

21:47
22. 10. 2021
!

Zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana se díky léčbě v posledních dvou dnech mírně zlepšil, oznámila dnes Ústřední vojenská nemocnice (ÚVN). Sdělení zveřejnila s jeho svolením, uvedla na svém webu. Zeman je hospitalizován od neděle 10. října, podle jeho ošetřujícího lékaře a ředitele ÚVN Miroslava Zavorala jsou důvodem komplikace provázející jeho chronické onemocnění.

„Se svolením prezidenta republiky pana Miloše Zemana s opatrným optimismem sdělujeme, že díky komplexní léčbě specialistů ÚVN došlo během čtvrtka a pátku k mírnému zlepšení jeho zdravotního stavu,“ uvedla na webu nemocnice její mluvčí Jitka Zinke.

Předseda Senátu Miloš Vystrčil (ODS) v pondělí na základě informací z ÚVN oznámil, že Zeman nyní ze zdravotních důvodů není schopen vykonávat žádné pracovní povinnosti. Dlouhodobá prognóza jeho zdravotního stavu je navíc krajně nejistá, a tím i možnost návratu k výkonu pracovních povinností v následujících týdnech, dodal. Politici proto začali řešit možný přesun pravomocí hlavy státu na premiéra a předsedu Sněmovny podle článku 66 ústavy.

Prezident Zeman v nemocnici podepisuje rozhodnutí o svolání schůze Poslanecké sněmovny (21. 10. 2021)

Array

HejhuIa ( 27. října 2021 06:42 )

Můžeš to zkusit ty. Zdá se, že rozumíš úplně všemu.

janprorok ( 27. října 2021 05:30 )

kdo to konsilium bude řídit? Mynář, Nejedlý, nebo Ovčáček?

tomik007 ( 27. října 2021 04:21 )

Metaly dostane nejspíše Belzebub a jeho skupina czertu 🎖🎖🎖

pindokukin ( 27. října 2021 00:46 )

KONZILIUM?? A ŠÉFOVAT BUDE GAUNER A PODRAZÁK ZIMA???

Všichni si toho gaunera pamatujeme,jaké dělal prasárny při volbě prezidenta.
Teď tomu bude šéfovat? To je další superpodraz páté kolony a vraha Séreše /má na rukou krev z masakrů na Ukrajině/ grázla a zloděje Bakaly.
Lidi,nedovolme pražským špinavým krysám něco rozhodovat.Když je krysa Zíma šéf,tak každý rozumný člověk tuší,jak to dopadne.

Nenechme rozhodovat pražskou podplacenou chátru o osudu republiky.Hajlovali při funuse Heydricha,zatínali pěsti když se syfilitik Kléma vrátil z hradu,chrastili jsme klíčema a nechali se zblbnout humanitárním vrahem ,ožralým podvodníkem Flaškinem.

clovekdobry ( 26. října 2021 20:32 )

Mentál se těší, že předá metály osobně.

Zobrazit celou diskusi
Další videa