Jágr po kritice za Čínu „odhodil rukavice“: Lidi dokážou psát veliký svinstva

Autor: Jaromír Jágr, jt, kal - 
29. 4. 2019
16:35

Za hokejové výkony je pro Čechy legendou, za jednu cestu do Číny nad ním ale někteří lámou hůl. Jaromír Jágr (47) byl součástí delegace, která jela s prezidentem Milošem Zemanem do Pekingu. Potřásl si tu pravicí s tamním prezidentem Si Ťin-pchingem, fotil se s hradním kancléřem Vratislavem Mynářem a hlavně měl za úkol propagovat český hokej. Po kritice, kterou schytává teď zejména na sociálních sítích, zvedl Jágr Blesku telefon, „odhodil rukavice“ a pustil se do své obhajoby. Čtěte reakci hráče s číslem 68 na dresu.

Lidi dokážou psát veliký svinstva, takže tady tohle jde mimo mě. Od tý doby, co jsou pod články komentáře, jsem zjistil, že je to největší zlo, co dokážou lidi udělat.

Ty špatné komentáře jsou k tomu, že jsem jel do Číny, nebo jen kvůli tomu, že jsem jel s prezidentem Zemanem? Některé komentáře mě hrozně překvapují, protože já si nemyslím, že jsem udělal něco špatného. Já tam jel jako sportovec.

Já to nečtu a nereaguji na to. Já se fotím se všemi lidmi, protože jednou jsem byl odmítnutý od někoho, koho jsem ohromně respektoval. Od té doby jsem si řekl, že se s každým budu rád fotit.

Na světě je hrozně moc zla a začínám to zjišťovat. Když jsem byl v Americe, tak jsem byl zaslepený a teď jsem se vrátil a musím říct, že je to jedna z věcí, která mě nemile překvapila, kolik je tady zla, žárlivosti, závisti a kolik lidí si dělá mezi sebou zle.

Já to nesnáším, snažím se tomu vyvarovat a nikoho nesoudím. Když člověk někoho soudí, tak pak bude daleko větší mírou souzený. Lidi si dělají domněnky, aniž by měli nějaké relevantní informace.

Ty komentáře vznikají z nějakého názoru nějakého novináře, který něco napíše. Z mého pohledu to bylo podané špatně. Já prostě jel do Číny propagovat popularitu hokeje, protože si myslím, že si to zaslouží. Byl tam několikrát Gretzky, což je nejlepší hokejista všech dob. Jezdí tam hrát týmy NHL. To samé dělají další sporty. Dělá to fotbal, dělá to basketbal. Tam je ohromný potenciál. Protože ta země má přes miliardu lidí.

Stejně jako když naši trenéři jezdili učit Němce a Švýcary hrát hokej, aby udělali dobré jméno našemu hokeji. To samé si myslím, že se bude dít teď v Číně. A dělají to všichni. Jediný strategický plán NHL je, aby hráči jeli na olympiádu. Musíme zpopularizovat hokej v Číně. Je zajímavé, že když tam byl Gretzky, tak je to všechno pozitivní a skvělé, že tam jel.

A u nás je to naopak. I za tou špatnou náladou máte prsty vy, novináři. Vy dokážete změnit náladu v téhle zemi. Ti lidi za vámi jdou a čtou to. Záleží opravdu na vás a hodně na vás. Vezměte zodpovědnost do svých rukou a udělejte tenhle svět lepší.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

luder ( 2. května 2019 08:17 )

Z čl.PL!

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Skreky-neziskovkarskych-bojuvek-Martin-Koller-pise-o-zoufale-snaze-udrzet-si-kresla-v-Bruselu-579803

Wolencak ( 1. května 2019 22:08 )

Bohužel, pan Jágr už není hokejista, ale podnikavec.Byl tváří ODS při
několikerých volbách a teď podporuje "levicového" Zemana. Něco za něco.Je
to svinstvo nejhrubšího kalibru, že Jágr letí do Číny za státní peníze
dojednat si kolosální kšeft, tedy, že čínské hokejové mužstva budou
trénovat na Kladně!!! Hajzl!!!

Wolencak ( 1. května 2019 22:03 )

Bohužel, pan Jágr už není hokejista, ale podnikavec.Byl tváří ODS při
několikerých volbách a teď podporuje "levicového" Zemana. Něco za něco.Je
to svinstvo nejhrubšího kalibru, že Jágr letí do Číny za státní peníze
dojednat si kolosální kšeft, tedy, že čínské hokejové mužstva budou
trénovat na Kladně!!! Hajzl!!!

anonym01 ( 1. května 2019 21:25 )

satane? jsi jedinej sympatickej komous kterej me rozesmal. rekni, proč jsi
rudej? jak jsi k tomu prisel k ty barve hnusny?

anonym01 ( 1. května 2019 21:21 )

zavist je vecnáááá! nedali mi soudruzi vizum! jakožto turistce  

Zobrazit celou diskusi
Další videa