Generál Pavel k Zemanovi a „čučkařům“: Cizí agenti u nás jsou a Rusko chce budit strach

Autor: iht, simao - 
10. 12. 2018
05:02

Jsme členy EU i NATO. A stejně se někdy tváříme, že stojíme mimo. To vadí na českém přístupu generálovi Petrovi Pavlovi, který po konci v čele struktur NATO přemýšlí, co dál. Pro Blesk se však pozastavil i nad aktuální kauzou BIS a Zemanových „čučkařů“, jak nazval české agenty a zpochybnil, že jsou u nás špioni ruští. Pavel o ničem takovém rozhodně nepochybuje.

Zatímco prezident Miloš Zeman otevřeně zapochyboval o BIS a její zprávu ohledně ruských a čínských agentů v Česku označil za „plácání“ a vymýšlení, generál Petr Pavel hovoří jinak.  

„Přítomnost a aktivity cizích agentů jsou faktem, o tom není pochyb. Podstatný je obsah neveřejné části zprávy s konkrétními údaji, případy a trendy. K té mají přístup vrcholní politici a ti by měli odpovídajícím způsobem reagovat. Pokud roste počet kybernetických útoků, které se podaří vystopovat z Ruska a z Číny, je nutné rychle a rázně jednat. A stejně rozhodnou reakci vyžaduje stav, kdy zpravodajské aktivity jiného státu překonají tolerovatelnou úroveň intenzity,“ varoval v rozhovoru pro pondělní Blesk Pavel.

Před Ruskou politikou varuje dlouhodobě, vnímá Putinovu zemi jako jasnou hrozbu. „Rusko chce být velmocí a být respektováno. A nechápe, že respekt pochází ze síly idejí, ekonomiky, vědy, kultury, a ne výlučně ze síly armády, která má budit strach,“ upozorňuje Pavel.

Nezamlouvá se mu však ani český přístup. „Vadí mi, že naše politika vypadá tak, že i když jsme členy NATO a Evropské unie, často se tváříme, jako bychom byli někde mimo,“ říká.

Česko se sice připojilo k protiruským sankcím... „Jenže my mnoha prohlášeními ty sankce zase zpochybňujeme,“ připomíná generál a jeho slova jsou vysoce aktuální i s ohledem na rozhovor prezidenta Zemana pro ruskou televizi NTV, v němž hlava státu nyní uvedla: „Sankce jsou vždy zbytečné. Ničemu nepomáhají, naopak poškozují obě strany, ne jen jednu. Z ekonomického i z politického hlediska.“ Sankce uvalily západní státy na Rusko po anexi Krymu v roce 2014.

Video Generál Petr Pavel během rozhovoru pro Blesk - Ivo Horváth, Lukáš Červený
1080p 720p 360p

Volby do Evropského parlamentu 2019

Informace Evropská unie Voličský průkaz Instituce Evropské unie Legislativní proces

Volby do Evropského parlamentu čekají České republiky v pátek a sobotu 24. a 25. května. Rozhodne se v nich o obsazení 705 křesel. Výsledky by měly být známé v neděli 26. května ve 23 hodin. Počet Europoslanců zeštíhlí o 46 kvůli odchodu Velké Británie.

Počtu českých europoslanců se tato změna ovšem nedotkne. Stejně jako před pěti lety si Češi vyberou 21 nových poslanců. Velkou část voličů ovšem tyto volby příliš nezajímají.

Blesk Zprávy zjišťovaly, kteří čeští europoslanci chtějí své pozice obhajovat.

Doporučujeme
petrolin ( 12. prosince 2018 17:00 )

Zajímavý člověk.V osmdesátých letech vstoupil do komunistické partaje.V naší tehdejší armádě nebyl také žádným čučkařem. Má tedy bohaté zkušenosti jak to chodilo v armádě za komoušů i jak to chodí nyní.To komunistické "důvěřuj,ale prověřuj" má zažité,stejně jako "nepřítel nikdy nespí".Vždyť jak jsem se dočetl v Blesku,tak za bezpečnostní riziko rovněž považoval to,že Babiš mladší má nějaké techtle mechtle s Ukrajinkou,obdivovatelkou Putina.

victor1 ( 11. prosince 2018 19:12 )

Jak mohou kluci a holky z BISky zjistit,že roste počet kybernetických útoků,které se podaří vystopovat z Ruska a z Číny,když ani neví jakou měli ráno stolici.Měli by se zabývat negry a hadráři,kteří se tady u nás promenádují jak doma a na to že je nepřijímáme jich tady je nějak moc.A blb generál Pavel,sotva vyleze z americké řiti,tak blije nesmysly.

zemanbures ( 10. prosince 2018 18:18 )

Čučkař Zeman si nejlépe notuje se svým poskokem Ovčáčkem, jelito jako jelito.

zdendakk ( 10. prosince 2018 15:28 )

Hradní mátoha Milouš je ruský agent , to snad musí docvaknout i těm nejhloupějším Zemanoprdům

Nezadat ( 10. prosince 2018 15:09 )

Pokřivená zrůda co za komunistů lezl rusům do zadku a teď leze do americké.

Zobrazit celou diskusi
720p 360p
Další videa