Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Jasno 11°C

Šlechtová vytáhla Hitlera a zaměnila války. „Kdo chce psa bíti…,“ brání se po chybě

Autor: simao - 
12. března 2018
12:58

Zmínila na sociální síti Adolfa Hitlera a naběhla si. Karla Šlechtová (za ANO) přidala špatný popisek k jedné z fotek na ukrajinské misi a záměnou událostí z první a druhé světové války si coby ministryně obrany poněkud zavařila. Brání se však, že pouze došlo k záměně dvou fotek. 

Ministryně obrany Karla Šlechtová je na sociálních sítích značně činná, tentokrát se však chybička vloudila. Na Instagramu totiž zveřejnila fotku, u které napsala, že se ve Veliké Doči na Ukrajině zúčastnila odhalení pomníku legionářům od Bachmače z první světové války. Na tom by ještě nebylo nic špatného, kdyby při té příležitosti nezmínila vůdce nacistů Adolfa Hitlera.

Pomník v Bachmači hradilo ministerstvo obrany, upozornila přitom Šlechtová. V anglickém popisku však podotkla, že navštívila Bachmač, aby se poklonila při memoriálu vojákům „bránícím vesnici proti Hitlerovi.

K bitvě u Bachmače došlo během první světové války v rozmezí 8. a 13. března 1918. Československé legie se tehdy postavily německé přesile. Legionáři pak stáli proti Němcům i v době od 8. do 13. března 1943 – ovšem ve vesnici Sokolovo. 

Šlechtová si tím naběhla. Spojení událostí z 1. a 2. světové války se totiž stalo vodou na mlýn jejím kritikům. „K 19. výročí vstupu ČR do NATO přeji ČR, aby v čele rezortu nebyla paní Šlechtová,“ uvedl na Twitteru například Filip Nekola, stážista na CEVRO Institutu a připomněl dnešní výročí, kdy 12. března 1999 předali ministři zahraničí Česka, Maďarska a Polska Madeleine Albrightové v USA ratifikační listiny a země se připojily k NATO.

Šlechtová: Hloupá chyba

Při dotazu Blesk Zpráv odkázala Šlechtová na svůj Facebook, kde zveřejnila svou reakci. „Ta hloupá chyba na mém Instagramu vznikla záměnou dvou fotografií z Bachmače a Sokolova. Škoda, že se již neřeší správný text v češtině. Kdo chce psa bíti, hůl si vždy najde. Celá má delegace je svědkem mých projevů a vyjádření úcty k historii a padlým na obou místech,“ uvedla Šlechtová na sociální síti.

Šlechtová převzala ministerstvo obrany po Martinu Stropnickém. V čele rezortu již stihla mj. určit nového náčelníka generálního štábu Aleše Opatu, který nahradí ve funkci Josefa Bečváře. S Opatou by chtěla mj. řešit vyzbrojení stávající armády. Vedle toho Šlechtová očekává i omlazení velitelské struktury armády. „Chci vytáhnout mladší generaci do řízení a velení Armády České republiky,“ uvedla nedávno. Stihla již i jinou zahraniční misi – vyrazila za vojáky do Afghánistánu.

Video Šlechtová popsala svoji misi v Afghánistánu. - Jakub Veinlich, Aleš Brunclík

O Šlechtové se však začalo zároveň spekulovat také jako o člence menšinové vlády Andreje Babiše, jejíž křeslo může být ohroženo. Spekulace, že by se Šlechtová mohla vydat na Slovensko či do Japonska coby nová velvyslankyně, však ministryně na sociální síti odmítla minulý týden také.

Ohradila se proti „drbům a fámám“

Info.cz uvedlo, že oblíbenkyně prezidenta Miloše Zemana Šlechtová nemusí být v příští vládě. Armádu prý překvapila zrušením několika tendrů, v nichž figuroval „významný sponzor kampaně prezidenta Miloše Zemana zbrojař Jaroslav Strnad“, napsal web. 

„Už několik týdnů koluje, že mám být velvyslankyní v Izraeli. Dnes vyjde, že mám být velvyslankyní na Slovensku nebo Japonsku a prý pro to záleží na mém výběru. A že jsem prý zrušila zakázky. No, tak já vůbec o ničem nevím a nikam se nechystám, žádnou zakázku jsem nezrušila, naopak všechny jen dotahuji a takto vznikají drby a fámy,“ ohradila se Šlechtová a dodala: „Holt přetrhávání pavučin, které na obraně činím a vymetám nečistoty, zřejmě některé lidi dost bolí.“

 

karkulka_z_lesa ( 13. března 2018 07:24 )

to je ale nesympatická baba

vrsrvrsr ( 12. března 2018 21:58 )

jak může taková blbka dělat ministryni, to je zcela mimo mojí rozlišovací schopnost.

tomik007 ( 12. března 2018 18:28 )

Uz jsem se lekl ze vytahla....

bb88 ( 12. března 2018 18:13 )

3,14ča senegalská. Nebyl tam s ní Rossi ??

doktormediciny ( 12. března 2018 17:54 )

To je dost vulgarni...V cizine jer clevek trochu tumpachovy...Clovek ram vsude musi pit vodku a ted ji takhle biudete nadavat

Zobrazit celou diskusi
Další videa