Úterý 28. května 2024
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, bouřka 21°C

Kancléř vs. prověrka: „Nejsem naivní, rozklad byl zbytečný,“ míní Mynář

Autor: ČTK, zst - 
4. ledna 2016
10:47

Hradní kancléř Vratislav Mynář neočekává, že by uspěl s rozkladem k Národnímu bezpečnostnímu úřadu (NBÚ) proti neudělení prověrky na stupeň přísně tajné. Nebyl prý tak naivní, aby si myslel, že ředitel NBÚ Dušan Navrátil rozhodnutí úřadu zvrátí.

Záporné rozhodnutí k udělení prověrky Mynář obdržel v září, na začátku října proti němu podal rozklad. Jeho právníci v něm napadli špatné právní posouzení NBÚ. Pokud NBÚ rozklad zamítl, může Mynář podat kasační stížnost k Nejvyššímu správnímu soudu, ta už ale nemá odkladný účinek.

Kancléř minulý týden v České televizi uvedl, že se s výsledkem rozkladu pravděpodobně seznámí v pondělí. V pondělí řekl, že prý "nebyl tak naivní, aby si myslel, že pan Navrátil rozhodnutí zvrátil". Podání rozkladu označil za naprosto zbytečné, protože od něj nic neočekával. K výsledku se prý vyjádří později, protože má "důležitější věci na práci".Prezident Miloš Zeman v minulosti řekl, že kancléře nezbaví funkce před vyčerpáním všech možností odvolání. Kdyby prověrku nezískal, vždy prý pro něj bude mít v kanceláři důstojné místo. Jedním z důvodů, proč prezident Mynáře dosud neodvolal, je prý vyjádření Bezpečnostní informační služby (BIS), která dala k udělení prověrky Mynářovi kladné stanovisko.

Mynář vede prezidentskou kancelář bez prověrky téměř tři roky. Před žádostí o prověrku uvedl, že ji pro výkon funkce podle zákona nepotřebuje. Zažádal o ni v prosinci 2013, vlastní prověřování ale podle médií začalo zhruba o rok později.

ruprecht286 ( 5. ledna 2016 13:49 )

Tenhle týpek opravdu není naivní. Jeho úrověň odpovídá "šéfovi" Zemanovi. A Zemana na Hrad zvolili nepoučitelní voliči. Zeman si dělá už co ho napadne, protože ví, že jeho prezidentská sezóna se chylí ke konci. Koho voličská většina bude chtít volit asi po něm..? Jarmilu Šulákovou ? Michala Haška, Jeronýma STrejce ? Miroslavu Němcovou ? Chtělo by to pro změnu bez přemrštěnýho ega a na prahu senility.

pavel215_klafunda ( 4. ledna 2016 17:18 )

Nefňukej, debile!

rumungro ( 4. ledna 2016 13:53 )

Prošel přes BIS,takže je to policejní,vojenský,protikorupční,ČOI-agent.

karcsil ( 4. ledna 2016 13:36 )

Úrad prezidenta je jeden velký bordel,keď sú tam takýto úradníci a nehovoriac šéf kancelárie!!!!!!!!!!!

y1xcvbnm ( 4. ledna 2016 13:23 )

JAK SE KRÁSNĚ SMĚJE, má své jisté. Otázkou je zda by třeba mohl řídit autobus člověk bez řidičáku, jak dlouho by to procházelo????

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa