Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 22°C

Živnostnice, která kritizovala Babiše: Přiznejte se, kdo na mě poslal tajnou kontrolu!

Autor: dv, jj - 
16. června 2015
20:07

Chce znát pravdu. Majitelka šperkařství z Domažlic Petra Fenclová (35) měla odvahu veřejně kritizovat zavedení elektronické evidence tržeb. V pořadu Máte slovo na ČT stála názorově proti vicepremiérovi Andreji Babišovi (ANO). Druhý den jí do obchodu napochodovala tajná kontrola z místní Správy sociálního zabezpečení. Živnostnice teď za podpory europoslance Petra Macha trvá na tom, aby „sociálka“ odkryla karty.

Fenclová politika a jeho agendu před kamerami nešetřila, při hodnocení online pokladen použila dokonce věty jako „lustrování jako z dob komunistické éry.“ Druhý den se v jejím podniku objevila žena, která se chovala podezřele, a když ji živnostnice sledovala, zjistila, že šlo o úřednici okresní sociální správy.

Video Kritická podnikatelka: Kdo na mě poslal tajnou kontrolu?! - Jan Jedlička
Video se připravuje ...

Šéf místního úřadu sice portálu iDNES.cz přiznal, že si podnikatelku vyhlédl v televizi, ale prověřil ji jen kvůli tomu, že ji nenašel v databázi... Také Babiš odmítl, že by s tím měl cokoliv společného.

Fenclová se ke kauze ale znovu vrátila na úterní tiskové konferenci s europoslancem Petrem Machem (Svobodní), za jehož podpory dál projekt elektronické evidence tržeb kritizuje. „Kdybych nebyla OSVČ, ale běžný občan, který se zastává OSVČ, tak mě přijde zkontrolovat policie?“ psala se Fenclová s tím, že trvá na tom, aby kompetentní lidí řekli, kdo na ni skutečně kontrolu poslal. Obává se, že úředník takovou kontrolou mohl porušit zákon.

„Mně to spíš připadá jako zastrašování a šikana, protože to nevypadalo jako skutečná kontrola podle zákona,“ podpořil ji Mach. „Takhle nemá kontrola probíhat, úředník má činit jen to, co mu ukládá zákon.“

mart6716 ( 18. června 2015 19:28 )

 poblion je chudák, zakomplexovaný. Asi houbec v životě dokázal. Chudák neví, jak by si léčil komplex, tak jen pomlouvá bez jediného důkazu.

fantom88 ( 17. června 2015 20:07 )

Estébák Bureš v akci... a bude hůř

jana999 ( 17. června 2015 09:19 )

jaká diskriminace, takový kontroly se snad dělají běžně

tosto ( 17. června 2015 08:27 )

Paní podnikatelka měla určitě vše křišťálově čisté , tak se nemusela vůbec nervovat.

2244 ( 16. června 2015 23:50 )

je to vůl, co sem chodí, ještě si palcuje v dalších protože ho nikdo nebere, s.e.r na něj

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa