VÍME PRVNÍ: Ministr spravedlnosti v ohrožení: Po Pelikánovi stříleli!

Ministr Pelikán se stal terčem útoku.  (Autor: ČTK)
Autor: shp, Eva Pospíšilová - 
29. května 2015
12:47

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán prožil děsivé ráno. Vypadalo to, že mu jde o život. Při otevírání výstavy v Praze na něj zaútočil rozzuřený důchodce. Ze střelné zbraně na něj z blízkosti vypálil několik ran. Naštěstí se jednalo o kuličkovou nebo poplašnou pistoli…

K útoku došlo v 9 hodin ráno ve Valdštejnské ulici. Ministr šel otevírat výstavu boromejek. Vtom byl ale přepaden. „Šel jsem otevírat výstavu, když jsem najednou slyšel dvě až tři rány, u nohy mi padaly náboje či co to bylo. Myslel jsem si, že je to nějaký fór, ale pak zakročila ochranka,“ řekl Pelikán Blesk.cz.

Muž, kterého ochranka zpacifikovala, byl důchodce, který na ministra záměrně čekal. To, že navštíví výstavu, bylo dopředu avizováno. Jak se později ukázalo, není muž pro Pelikána neznámý.

Důchodce mu v minulosti napsal dopis, ve kterém mu barvitě vylíčil svou údajnou křivdu. Odsouzený měl být za vykrádání automatů na cukrovinky v domově důchodců, kde žil.

Podobný útok na politika se v Česku nestal poprvé. V září 2012 zaútočil na tehdejšího prezidenta Václava Klause Pavel Vondrouš. Ten před zraky ochranky, která nikterak nezasáhla, střelil Klause několikrát do ruky z kuličkové pistole. Prostřelil mu sako a způsobil krvácení.

Video Video z útoku na prezidenta Klause, jak ho zachytily kamery televize Prima Family. - FTV Prima

janina32 ( 29. května 2015 15:21 )

Tak jsem s Bleskem vyhrála fén! Teď ještě ten milion!!

salto ( 29. května 2015 14:05 )

My když jsme byli malí, tak jsme stříleli po vrabčácích, ale po pelikánech?

ad-ga ( 29. května 2015 13:46 )

chudák důchodce, spletl si ptáka

sabaton ( 29. května 2015 13:41 )

Je to celostátní tragedie pokud kulka netrefí vyžírku!!! To se pak chce slušným občanům brečet!!!

verka1 ( 29. května 2015 13:41 )

neví jak se zviditelnit

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud