Potřebné dokumenty si můžete stáhnout na konci tohoto článku

Děkujeme za podporu všem dobrým lidem, kteří se sami rozhodli šířit naši petici dál, třeba v restauracích, knihovnách, na svých pracovištích apod. Vzhledem k množícím se dotazům přinášíme informace potřebné pro každé nově vzniklé spontánní petiční místo.

Co vše musí být na petičním místě dostupné?

Na každém petičním místě musí být vystaveno vytištěné celé znění petice včetně zákonem daných náležitostí, aby si ho lidé mohli přečíst. Samotné podpisy se shromažďují na tzv. petičních arších. Obojí jsme pro vás připravili ke stažení. Přesné znění petice stačí vytisknout jednou. Můžete například sesponkovat znění petice s libovolným počtem petičních listů.

Musí být petiční místo nějak speciálně označeno, například logem?

Nemusí, důležité je skutečně jen přesné znění petice a petiční listy. Chcete-li ale vaše petiční místo přece jen speciálně označit, abyste na něj upoutali větší pozornost, připravili jsme pro vás leták k vylepení a petiční poutač například na stůl. Obojí je upraveno pro A4 i A3.

Jak o vás můžeme dát vědět?

Jakmile se rozhodnete zřídit petiční místo, dejte nám o sobě, prosím, vědět formou e-mailu na adresu protismejdum@blesk.cz ideálně i s fotografií. Zašlete nám přesné umístění (adresa, umístění) a případně i další informace dle vašeho uvážení. Zveřejníme ho na našem webu pro všechny ostatní dobré lidi.

O co vás hodně prosíme

Hlídejte, prosím, petiční archy. Byla by škoda každého ztraceného podpisu.

Shromažďováním podpisů na místě přístupném veřejnosti může být pověřena osoba, která dosáhla věku 16 let.

Vyplněné petiční archy zašlete na adresu:

Deník Blesk
»proti šmejdům«
Komunardů 1584/42
170 00 Praha 7

Děkujeme!

Materiály ke stažení

Celé znění petice

Petiční list

Leták k vylepení

Poutač na stolek či bar

Celý balík ve formátu zip