Hlavní tahy v Libereckém kraji jsou většinou holé a po chemickém ošetření mokré. Při nízkých teplotách mohou ale namrzat. Na horách mohou i na hlavních silnicích ležet zbytky rozbředlého sněhu. Na silnicích nižších tříd leží ujetá vrstva sněhu krytá posypem. V mlze ale může být povrch zledovatělý, motoristé by proto měli být opatrní.

Od rána je uzavřen úsek silnice 1/14 v Podhorské ulici v Jablonci nad Nisou před Střední školou řemesel a služeb. Při rekonstrukci se tam zřítila zeď v prvním a druhém patře a dům má narušenou statiku. Objížďka vede ulicemi 5. května a SNP. Zatím není jasné, jak dlouho uzavírka potrvá. Liberecký kraj, který je investorem, hledá způsob, jak objekt zabezpečit a v projektu pokračovat. ČTK o tom ve středu informoval mluvčí kraje Filip Trdla.

V Libereckém kraji je dnes ráno oblačno až zataženo, na Liberecku se objevují mlhy. V Jizerských horách a Krkonoších musí motoristé počítat se sněhovými přeháňkami. Teploty se pohybují od minus čtyř do minus 11 stupňů, fouká jen slabý vítr. Podle meteorologů by se teploty pod bodem mrazu udrží na většině území kraje po celý den. Sněhové přeháňky se budou objevovat po celý den, na horách častěji.