"Naše protivzdušná obrana zachytila nepřátelské vzdušné cíle v okolí damašského mezinárodního letiště jižně od Damašku," uvedla původně SANA. Žádné další detaily nedodala. Neuvedla ani to, kdo měl být oním "nepřítelem".

Podle agentury Reuters ale SANA později zprávu ze své webové stránky odstranila. Později uvedla s odkazem na zdroj z damašského letiště, že "k žádnému útoku na letiště nedošlo a letecká doprava funguje normálně".

Exilová Syrská organizace pro lidská práva (SOHR) nicméně uvedla, že v okolí mezinárodního letiště jihovýchodně od Damašku byly skutečně slyšet exploze. "Na předměstí Damašku bylo slyšet několik výbuchů... když byla aktivována protivzdušná obrana," uvedla SOHR, která se spoléhá na síť informátorů přímo v Sýrii.

Na konci listopadu Damašek obvinil Izrael, že zaútočil ze vzduchu na jeho vojenskou základnu Al-Kisva, která leží 15 kilometrů jižně od metropole.

Izrael zprávy o operacích své armády v Sýrii většinou nechává bez komentáře. Jeho vojsko ale v minulosti útočilo především na íránské cíle v Sýrii. Právě základnu Al-Kisva využívají íránští spojenci Damašku a libanonské hnutí Hizballáh, které rovněž bojuje v syrské válce na straně režimu prezidenta Bašára Asada.

Po zářijovém incidentu, při němž syrská obrana při jedné obranné akci omylem sestřelila ruské výzvědné letadlo, Izrael svou aktivitu proti íránským cílům v Sýrii utlumil.