Chášukdží byl brutálním způsobem zabit na konzulátu v Istanbulu 2. října. Saúdská Arábie vraždu přiznala se zpožděním, původně ji popírala. Dodnes se nenašlo tělo a Rijád odmítl jakýkoli podíl korunního prince Muhammada bin Salmána. Vražda vyvolala mezinárodní skandál a napětí ve vztazích mezi Rijádem a Ankarou i západními zeměmi včetně USA.

Americká Ústřední zpravodajská služba (CIA) podle listu The Washington Post dospěla k závěru, že vraždu Chášukdžího, který byl kritikem režimu v Saúdské Arábii, nařídil přímo saúdský korunní princ. CIA má k dispozici dokonce nahrávku telefonátu, ve kterém Muhammad bin Salmán dává instrukce, aby "byl Džamál Chášukdží umlčen, a to co nejdříve to bude možné", napsal turecký list Hürriyet. Šéfka americké CIA Gina Haspelová prý naznačila, že podobná audionahrávka existuje, když v říjnu navštívila Ankaru.

List The Washington Post rovněž před několika dny zveřejnil informaci, podle níž se přihlásila Egypťanka, s níž se údajně Chášukdží oženil při tajném obřadu letos v červnu v USA. Žena je v článku identifikovaná jako H. Atr. Listu zaslala jako důkaz fotografie, na nichž je společně s novinářem, a také snímky ze svatby.

Novinářova rodina odmítla tuto informaci komentovat, jeho turecká snoubenka Hatice Cengizová řekla, že o této tajné svatbě nic neví. Egypťanka se podle ní snaží poškodit Chášukdžího pověst.

Chášukdží byl zabit 2. října, když si přišel na konzulát v Istanbulu vyřizovat rozvodové doklady, aby se mohl oženit s Cengizovou. Podle dosavadních zpráv se Chášukdží rozvedl v minulosti se třemi ženami, s první z nich má dva syny a dvě dcery. Jednou z žen byla také Aláa Násifová, která v říjnu saúdskoarabským médiím řekla, že o Cengizové nevěděla stejně jako ani o Chášukdžího úmyslu se s ní oženit.