Podle SOHR se terčem náletů stala jedna vesnice u města Hadžín poblíž iráckých hranic. O život přišlo 43 lidí, mezi nimi 17 dětí a 12 žen. Také syrská státní agentura Saná z této oblasti hlásí 40 mrtvých. Není jasné, zda mezi zabitými muži byli bojovníci Islámského státu. Ti prý brání civilistům, aby z oblasti odešli, a proto jich mezi mrtvými bývá mnoho.

Mluvčí koalice Sean Ryan nálety potvrdil, ale řekl, že "s nimi nejsou spojovány žádné oběti z řad civilistů" a zdůraznil, že koalice podniká opatření, aby nebyly ztráty na straně civilního obyvatelstva. "Byli jsme svědky toho, že IS v rozporu s válečným právem využívá náboženská místa a nemocnice jako velící centra a nevinné civilisty jako živé štíty," uvedl také.

Mezinárodní koalice v čele se Spojenými státy a její arabsko-kurdští spojenci ofenzívu proti poslední baště IS v Sýrii zahájili začátkem září. Od té doby podle SOHR o život přišlo více jak 190 civilistů, včetně 65 dětí. Jde většinou o Iráčany a pravděpodobně jsou mezi nimi členové rodin bojovníků IS.

"Nikdy jsme si nemysleli nebo netvrdili, že boj (proti IS v jejich posledním útočišti) bude snadný. Jde o jedny z nejzatrvzelejších bojovníků, kteří měli dostatek času na přípravu obranných pozic," řekl AP zástupce velitele koalice Christopher Ghika.