Vítr podle energetiků nejvíce zasáhl Trutnovsko, a to především lokality Bernartice, Křenov, Žacléř, Prkenný Důl. Poruchy měli energetici dále hlášeny z míst z Jičína směrem na Semily, a to z okolí Libošovic, Malechovice, Mladějova, Kozlova, Rovně. Vítr zasáhl i Hradecko, energetici evidovali poruchy na Chlumecku.

"Na odstraňování poruch pracujeme. Na některých místech, zvláště v lesních úsecích, je to velmi obtížné. Posílili jsme počty pracovníků poruchových čet, pracovníků na dispečinku i pracovníků call centra," řekla regionální mluvčí ČEZ Šárka Lapáčková Beránková.

Hasiči kvůli větru rozebírali část lešení v Hradci Králové. "Dále odstraňovali popadané stromy ze silnic na Hradecku, například u Štítu, Hradce Králové, Kratonoh a Slatiny," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová. Stromy popadaly na silnice také na Trutnovsku, a to u Bílé Třemešné, v Prkenném Dole u Žacléře a u Královce. V Krkonoších strom spadl na silnici na Výrovku.

Meteorologové upozorňují, že v hradeckém kraji by i dnes mohl vát vítr rychlostí v nárazech až 90 kilometrů v hodině. Na hřebenech Krkonoš by mohl mít rychlost kolem 110 kilometrů v hodině. Odpoledne by měl vítr zeslábnout.