Místostarosty městské části budou Jakub Stárek (ODS), Jan Lacina (STAN), Jaromír Vaculík (TOP 09/KLID) a Jiří Lála (ODS). Stárek se bude zabývat územním rozvojem, veřejným prostorem a Smart City, Lacina bude odpovědný za správu majetku, kulturu, sport a volný čas, Vaculík bude mít v gesci ekonomiku a finance a Lála bude odpovědný za oblast dopravy. Starosta bude mít na starosti také problematiku životního prostředí, otevřené radnice, zahraniční vztahy, IT a právní vztahy a projekty Šolínova, Šatovka a Poliklinika Pod Marjánkou.

Radní pro strategický rozvoj a památkovou péči bude Eva Smutná (za TOP 09/KLID), radním pro sociální věci, zdravotnictví a prevenci bude Marián Hošek (KDU-ČSL/KLID), radní pro školství Marie Kubíková (ODS) a posledním radním bude Zdeněk Hořánek (za STAN, dříve ANO), který se bude zabývat investicemi a bezpečností.

"Koalice vznikala poměrně hladce a ve vzájemné důvěře, která je pro dlouhodobou spolupráci klíčová. Na záměrech pro další čtyři roky panovala až překvapivá shoda. TOP 09, KDU a STAN reprezentují v budoucí koalici kontinuitu posledních čtyř let, ODS se naopak po pauze vrací," řekl Lacina. Programovou shodu si pochvalují i Kolář a Stárek, podle kterých je shoda na programu klíčovou pro chod a rozvoj městské části.

Strany, které dnes podepsaly koaliční smlouvu, spolu již po volbách podepsaly dohodu o společném postupu, na základě níž s nikým dalším o koalici nejednaly. Podpis zdůvodňovaly vytvořením klidu na práci. V uplynulých dnech pak jednaly o společném programu.

Volby v šesté městské části vyhrála se ziskem 19,9 procenta koalice TOP 09 a KDU-ČSL, která získala deset mandátů. Stejný počet mandátů získala ODS vedená Jakubem Stárkem, která dostala 19,5 procenta hlasů. Devět mandátů v zastupitelstvu získali Piráti, sedm STAN, ANO získalo šest mandátů. Posledním uskupením, které se do zastupitelstva Prahy 6 dostalo, jsou Zelení, kteří mají tři zastupitele. K volbám přišlo 52,4 procenta voličů.

Volby v Praze 6 na podzim 2014 vyhrála TOP 09 se ziskem 11 mandátů. Druhé skončilo hnutí ANO s osmi křesly. ODS a Zelení získali shodně po šesti mandátech, následovali Starostové s pěti mandáty, ČSSD se čtyřmi, KSČM se třemi a lidovci získali dva zastupitele. Původní koalice TOP 09, ANO, STAN, KDU-ČSL a Zelených se změnila v listopadu 2015. Po neshodách byli odvoláni místostarostka pro dopravu Petra Kolínská a radní pro životní prostředí Antonín Nechvátal (oba Zelení). Zelení následně přešli do opozice. Starostou zůstal Ondřej Kolář (TOP 09).

Praha 6, kde žije zhruba 104.000 obyvatel, je na severozápadě hlavního města. Městská část zahrnuje celá katastrální území Dejvic, Liboce, Ruzyně, Střešovic, Veleslavína a Vokovic a části Břevnova, Bubenče, Sedlce a Hradčan.