"V nejbližších dnech problém s chybějícím hlasem vyřešíme. Uděláme pro to maximum," uvedl Adámek, podle kterého koalice ANO, STAN a Rozhýbejme Zlín pokračuje. Již dříve však ANO a STAN avizovaly, že chtějí do koalice přizvat další subjekt, aby byla stabilnější. Ostatní subjekty, se kterými ANO a STAN jednaly, však zatím spolupráci odmítly. Hnutí ANO a STAN vedly krajské město v posledních čtyřech letech.

ANO a STAN mají po devíti mandátech, Rozhýbejme Zlín tři mandáty. Lídr ANO Roman Kaňovský dnes ČTK řekl, že čeká na vyjádření STAN. "Čekáme, jak se k tomu postaví, jak nám celou záležitost vysvětlí. A znovu deklarují devět mandátů. Dali jsme jim čas, chceme jasné odpovědi," uvedl Kaňovský.

Ve volbách třetí hnutí Zlín 21 má sedm mandátů, čtvrtí lidovci jich mají pět. Po třech mandátech mají ODS i Piráti. SPD bude mít dva zastupitele.

Podle Adámka dali voliči jasně najevo, že chtějí pokračování koalice ANO a STAN. "Snažíme se pokračovat v rozdělané práci, protože si to více než 36 procent voličů přeje. Rozhýbejme Zlín je v tuto chvíli jedinou stranou, která chce spolupracovat s oběma vítězi voleb. Děkujeme ANO, že stojí při těchto problémem při nás. Věřím, že vše vyřešíme," uvedl Adámek, který reagoval také na kritiku spolupráce se seskupením, kde získal mandát Valenta stojící za skupinou Synot.

"Na podnikání v hazardu může mít každý svůj názor a já ho mám také. Na druhou stranu je faktem, že jde o podnikání legální, stejně jako je třeba výroba a prodej alkoholu, cigaret či zbraní. Z odvodů z hazardu plynou peníze do sportu, kultury a sociální oblasti, a to i ve Zlíně," uvedl Adámek, který si je vědom také toho, že Valenta byl odsouzen za uplácení ve fotbale. "Je to jeho minulost, jeho chyba, za kterou zaplatil. Poté se stal mimo jiné senátorem zákonodárcem, zřizuje školu, podporuje folklorní spolky, sportovní kluby, divadla. To, že vlastní Parlamentní listy, je realita, jsou v ČR i jiní miliardáři, kteří vlastní média. A tato média jim jsou více či méně poplatná. I tak je to v této zemi nastavené," uvedl Adámek.

Rozhýbejme Zlín dnes reagovalo na Michálkovu kritiku Valenty. Ředitel divadla podle uskupení na Valentu a jeho podnikání nepochopitelně útočí, divadlo přitom podle Rozhýbejme Zlín čerpalo podporu z Nadace Synot. "Michálek tak nyní nedělá nic jiného, než že se lživými informacemi snaží uškodit straně, za kterou kandidoval, zradit tak důvěru voličů v toto uskupení a poškodit své kolegy. Hnutí Rozhýbejme Zlín postoj pana Michálka nechápe, nicméně naopak plně respektuje zájem a důvěru voličů, které si váží. Chceme a budeme pomáhat Zlínu. Kritika jediného zastupitele, který se tímto prazvláštním způsobem snaží zviditelnit, nás rozhodně nezastaví," uvedlo dnes Rozhýbejme Zlín.