Podpora Galuszkové, primářky transfuzního oddělení olomoucké fakultní nemocnice, která skončila na čtvrtém místě, je na Šumpersku viditelná i na volebních plakátech ANO pro druhé kolo senátních voleb. Galuszková ji vyjádřila i na svém facebookovém profilu a webových stránkách. "Osobně jsme se setkali. Mým programem byla dostupná zdravotní péče, rodiny s dětmi a senioři. A především v dostupnosti zdravotní péče jsme se naprosto shodli. Vzhledem k tomu, že máme shodný program, rozhodla jsem se pro podporu pana Adámka," řekla dnes ČTK Galuszková.

Ředitel šumperské nestátní neziskové organizace Pontis Miroslav Adámek (ANO) získal v prvním kole 29,21 procenta hlasů. Ve své volební kampani nyní finišuje stejně jako jeho protikandidát, dosavadní senátor a starosta Šumperka Zdeněk Brož (KDU-ČSL), který dostal 20,46 procenta hlasů. "Veřejnou podporu mám od paní Galuszkové, podpořil mě také Vladislav Rulíšek z KSČM. Pokračuji v setkávání s občany, budeme v tom pokračovat až do poslední chvíle," řekl dnes ČTK Adámek. "Kampaň je stále kontaktní, mám uchozené nohy a prochozené troje boty," řekl dnes ČTK Brož.

V obvodu Prostějov postoupily do druhého kola senátních voleb dosavadní senátorka Božena Sekaninová (ČSSD) a bývalá poslankyně a někdejší místopředsedkyně TOP 09 Jitka Chalánková (NK). Vítězka Sekaninová získala 18,68 procenta hlasů, druhá Chalánková 12,68 procenta voličů. Postup Chalánkové do druhého kola byl velmi těsný, jelikož ji od třetí Ireny Blažkové (ANO) dělilo pouhých pět hlasů.

Blažková, která je starostkou v obci Vranovice-Kelčice na Prostějovsku, dnes ČTK řekla, že zachová neutralitu a před druhým kolem nikoho nepodpoří. Chalánkovou před druhým kolem senátních voleb na Prostějovsku podpořil kandidát Jaroslav Fidrmuc (KDU-ČSL), který v prvním kole skončil čtvrtý. Také neúspěšný kandidát Obrtel na svém facebookovém profilu doporučil volit v druhém kole Chalánkovou.

Prostějovská KSČM doporučila svým členům a sympatizantům podpořit ve druhém kole senátních voleb kandidátku ČSSD Boženu Sekaninovou. "Po zralé úvaze se pak k tomuto kroku připojila i kandidátka KSČM do Senátu Zuzana Böhmová, která rovněž vyzvala své voliče z prvního kola voleb, aby dali svůj hlas Boženě Sekaninové," sdělil dnes ČTK předseda okresního výrobu KSČM v Prostějově Ludvík Šulda.