Na třetím místě skončil Richard Schötz (KSČM) s 8,32 procenta hlasů. Čtvrtý v pořadí je Lubomír Pána (SPD) s 7,42 procenta hlasů. Pátou příčku obsadil Štěpán Tampír (Svobodní), volilo ho 5,36 procenta lidí. Šestá je Blanka Jakubcová Sýkorová (PRO Zdraví) s 4,04 procenta, sedmý Miloslav Procházka (ČSSD) dostal 4,01 procenta hlasů. Na osmém místě skončila Marie Paukejová (ČSNS), dostala 2,47 procenta hlasů.

"Výsledky si podrobně zanalyzujeme. Hlavně nás zajímá, v jakých jednotlivých obvodech získal který kandidát největší podporu. Podle toho se pak rozhodneme pro strategii pro příští týden," řekl ČTK Faktor.

Dodal, že vůbec netušil, co může od senátních voleb očekávat. Ani netipoval, jakou podporu získá. "Hlavně se pokusíme přitáhnout i pro druhé kolo co možná nejvíce voličů. I když volební systém do Senátu je v tomto směru nešťastný a já osobně bych byl pro jeho transformaci a zjednodušení," řekl Faktor.

Primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda (ANO) dnes novinářům řekl, že ANO nebude svým členům dávat žádná doporučení, ani nikde říkat, koho hnutí doporučuje. "Je to věcí voličů, volí se osobnosti, ať se každý rozhodne podle svého, komu dá hlas," řekl Svoboda.

V senátních volbách v českobudějovickém obvodě zvítězil v roce 2012 Šesták. Voleb se zúčastnilo osm kandidátů. Šesták v druhém kole porazil Jan Zahradníka z ODS.