"Ve třech případech hasiči museli pomáhat u dopravních nehod, kdy padající strom zkomplikoval jízdu řidičům, kteří narazili do spadlých stromů. Jeden řidič s vozem zůstal uvězněn mezi dvěma stromy ve Svojanově. Naštěstí se nehody obešly bez zranění," uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Silný vítr způsobil také značné škody v parku u zámku ve Slatiňanech na Chrudimsku, který prochází obnovou. "Upadla třeba jedna silná větev a rozbila střechu opravené kapličky," řekl ČTK kastelán Jaroslav Bušta. Vítr mnoho stromů poškodil, podle Bušty se budou muset po poradě s odborníkem pokácet.

Hasiči také odstraňovali dráty nízkého napětí, které spadly v Jaroměřicích na Svitavsku, a zasahovali i u požáru trafostanic. V Kostěnicích na Pardubicku vítr utrhl stříšku na zastávce u nádraží a strom ohrožoval místní kapličku.

Na mnoha místech byly přerušeny dodávky elektrického proudu. V 6:00 energetici v Pardubickém kraji evidovali 12 poruch na vedení vysokého napětí. ve 13:00 jich bylo už jen šest. "Bez proudu jsou odhadem ještě stovky domácností. Povolali jsme poruchové čety, posílili jsme pracovníky na dispečinku a v call centru, takže se to daří zvládnout," řekla ČTK mluvčí skupiny ČEZ pro východní Čechy Šárka Lapáčková Beránková. Postiženy byly všechny okresy.

Kvůli spadlým stromům byla asi 12 hodin uzavřena silnice 03426 mezi obcemi Studnice na Chrudimsku a Vojnův Městec na Žďársku. Po 9:00 se ji hasičům podařilo zprůjezdnit.