Policie uvedla, že se vyskytly zprávy o tom, že lidé v automobilu měli islamofobní poznámky. Z místa činu ujeli. "Tento incident nevyšetřujeme jako související s terorismem, ale detektivové u kolize zkoumají jako přitěžující faktor aspekt zločinu z nenávisti," uvedla dnes dopoledne londýnská policie. Oba hospitalizovaní utrpěli lehčí zranění, uvedla rovněž policie.

Na místo incidentu ve čtvrti Brent byla kolem 00:35 místního času (01:35 SELČ) přivolána policie. Server express.co.uk informuje o třech zraněných, kteří byli hospitalizováni, a píše, že vůz najel do davu v městské části Cricklewood.

Podle serveru express.co.uk má bezpečnostní služba muslimského centra informace, že čtyři lidé na nedalekém parkovišti popíjeli a patrně i užívali drogy. Když byli vyzváni, aby soukromé parkoviště opustili, měli při konfrontaci s návštěvníky centra islamofobní poznámky. Pak rychle odjeli, přičemž automobilem srazili tři lidi.

Protimuslimsky motivovaný útok se už v Londýně odehrál. V únoru byl na doživotí odsouzen Darren Osborne, který loni v červnu poblíž mešity v severolondýnské čtvrti Finsbury Park najel dodávkou do skupiny muslimů a jednoho z nich zabil. Útok si vyžádal také 12 zraněných. Stal se v době, kdy se Británie stala během tří měsíců svědkem tří islamistických teroristických útoků.