Na filozofické fakultě bude mít Kukal na starosti komunikaci s médii a část komunikace na sociálních sítích, bude se také podílet na utváření celkové PR strategie fakulty. Jeho dřívější tweety z ministerstva kultury splňují podle děkana Michala Pullmanna přesně to, jak se chce fakulta prezentovat. Ukazují kulturní rozhled, pronikavé myšlení, jazykový um a schopnost nalézat nečekané spojitosti, uvedl Pullmann. Kukal ve tweetech ministerstva mimo jiné připomínal významné historické události a narážel při tom na aktuální politickou situaci.

Kukal se pro odchod z resortu kultury rozhodl na začátku roku. Poté o něj údajně měla zájem řada potenciálních zaměstnavatelů. "Filozofickou fakultu UK jsem si mezi nimi vybral srdcem, a to především pro názorovou a duchovní svobodu, která je s akademickým prostředím tradičně spjatá," uvedl. Humanitní vzdělání je podle něj základem vzdělanosti a kultury. "Přírodní vědy a technické obory znají obrovské množství odpovědí. Tím víc potřebujeme lidi, kteří se budou trvale ptát, v čem je otázka," dodal.

Na Univerzitu Karlovu zamířil také bývalý mluvčí vlády Martin Ayrer. Na rektorátu v Praze od začátku letošního roku pracuje jako mediální koordinátor.