Tři jiné členy skupiny se FSB podařilo zatknout a zabavit jim střelné zbraně, včetně útočné pušky AK-74, ručních granátů a návodu na výrobu improvizovaných bomb.

Loni v prosinci tajná služba zadržela v Petrohradu sedm členů IS, kteří podle FSB připravovali bombové atentáty v místech s větším počtem lidí. Sebevražedný atentátník se údajně chystal zaútočit na kostel. Na dalších místech s větším počtem lidí teroristé připravovali výbušná zařízení. Ruský prezident Vladimir Putin později v telefonickém rozhovoru poděkoval svému americkému protějšku Donaldu Trumpovi za informace od CIA, které pomohly atentáty odvrátit.

Rusko se již mnohokrát stalo terčem atentátů, podnikaných obvykle radikály ze severního Kavkazu. Při explozi v petrohradském metru loni 3. dubna zahynulo 15 lidí a dalších zhruba 50 jich bylo zraněno. Vyšetřovatelé se domnívají, že atentátníkem byl dvaadvacetiletý muž z Kyrgyzstánu. Moskva předpokládá, že k IS se připojily tisíce lidí z Kavkazu a z bývalých sovětských republik ve střední Asii.