"Oznámení (ministrovy) demise bylo překvapivé, ale na mé osobě nemůže stát vláda," řekl Gašpar. Následně dodal, že bude respektovat, pokud bude odvolán, nebo pokud bude o rezignaci požádán.

"Sám o odchod z funkce nepožádám," poznamenal s tím, že rezignaci na základě vlastního rozhodnutí by ve světle nynějších událostí vnímal jako zbabělost. Připomněl, že odvolat ho může jen ministr vnitra, který přitom nemusí uvádět žádný důvod. Vedle Druckera poděkoval policejní šéf i premiérovi Peteru Pellerginimu, který se ho rovněž zastal.

Volání po svém odchodu považuje Gašpar za hru emocí, při které se využívá hlas ulice. Dodal, že se v souvislosti s jeho osobou vyvolává falešný obraz toho, že slovenská policie nepracuje správně. Jako příklad lidí, kteří podle něj vytvářejí pseudodůvody, aby mohlo být jeho odvolání ospravedlněno, jmenoval Gašpar i prezidenta Andreje Kisku.

Gašpar se rovněž ohradil proti tvrzení, že je tím, kdo polarizuje společnost. "Pokud někdo polarizuje společnost prostřednictvím mé osoby, nejsem to já. Nejsem politik, jsem policejní profesionál," řekl a poznamenal, že již nerozhodují argumenty a zdravý rozum. Kritizoval také způsob, jakým o něm nyní píší média.

Gašparův odchod požadují demonstranti, kteří se domáhají změn po dosud neobjasněné únorové vraždě novináře Jána Kuciaka a jeho snoubenky. Protestující také chtějí, aby z funkce odešel zvláštní prokurátor Dušan Kováčik, který je v úřadu od roku 2004 a má na starosti stíhání za zneužívání moci a korupci mezi státními zaměstnanci a politiky. Jak vyplývá z loňských údajů jeho kanceláře, Kováčik v letech 2009 až 2017 dozoroval 61 případů, přičemž v žádném z nich nepadlo obvinění.