"Zájem o tříleté učební obory je stabilní, naopak méně přihlášek než v loňském roce přišlo na čtyřleté maturitní obory," uvedl Bernášek.

Školami s nejvyšším počtem podaných přihlášek jsou Střední průmyslová škola chemická Pardubice, kam dorazilo 553 přihlášek, a Střední průmyslová škola elektrotechnická a Vyšší odborná škola Pardubice, která eviduje 525 přihlášek.

"Největší nárůst počtu přihlášených letos zaznamenala Střední průmyslová škola stavební Pardubice a holické gymnázium. Více přihlášek než vloni bylo podáno také na obě zemědělské školy zřizované krajem, tedy Střední školu zemědělskou a Vyšší odbornou školu Chrudim a Střední školu zemědělskou a veterinární Lanškroun," řekl Bernášek.

Jednotné zkoušky pro první kolo přijímacího řízení žáci absolvují mezi 12. a 17. dubnem. Každý žák mohl podat přihlášku na dvě školy, definitivně jasno v počtu přijatých žáků budou mít ředitelé středních škol až po letních prázdninách.

Kolik zůstává na jednotlivých středních školách volných míst, lze zjistit na Školském portálu Pardubického kraje. Druhá a další kola přijímacího řízení vypíšou téměř všechny střední školy, alespoň do některých oborů vzdělání. Pardubický kraj zavedl jednotné přijímací zkoušky na svých středních školách již pro školní rok 2011/2012.