Minulý týden byl v USA zveřejněn seznam 13 ruských občanů a několika ruských právních subjektů, které FBI zažalovala za pokusy ovlivnit volby z roku 2016. Byly mezi nimi i dvě společnosti z holdingu Concord, které patří ruskému miliardáři Jevgeniji Prigožinovi. Ten je údajně hlavním sponzorem organizace, která z Ruska šíří demagogické zprávy a dezinformace.

Vládní úřady v USA se nyní zamýšlejí, jak sankce dál rozšířit, píše Reuters. Obávají se, že Moskva by se mohla znovu pokusit ovlivnit americké volební procesy, zejména v souvislosti s listopadovými volbami do Kongresu. "Proces je to dlouhý, klopotný a nepříjemný, ale pokud jsou tu důkazy a jsme připraveni, sankce vyhlásíme," prohlásil nejmenovaný americký činitel.

Aktivně se prý uvažuje o americké odpovědi na šíření zákeřného viru NotPetya, který podle USA vyslala ruská armáda loni v červnu do celého světa. Útok v Evropě, Asii a Americe způsobil škody za miliardy dolarů. Podle amerických zdrojů je jisté, že odveta přijde. "Vybírají se cíle," konstatoval zdroj Reuters.