"Nejsme jako stát vázáni dohodou o žádnému výboru, který nevznikne v Sýrii a není Sýrií veden a ustaven. Nic, co vytvoří zahraniční strany, ať jde o jakékoli státy, nás k ničemu nezavazuje a nezabýváme se tím," řekl Súsán.

Delegáti konference, která se konala v Soči, se 30. ledna shodli, že vznikne ústavní výbor a připraví se volby. Přítomni byli zástupci syrských skupin a vlády a za OSN pak zmocněnec Staffan de Mistura. Ten řekl, že připraví kritéria pro výběr členů výboru, a podle posledních zpráv do něj vybral už 50 osob ze syrské vlády, opozice a nezávislých skupin. Hlavní opoziční skupina, která na konferenci kvůli sporům o postavení prezidenta Bašára Asada nebyla, oznámila, že pokud práci výboru zaštítí OSN, pak se na jeho práci bude podílet. Sýrie v lednu oznámila bez zmínky k výboru nebo volbám, že výsledky konference v Soči vítá.

De Mistura má podle Súsána jen usnadňovat jednání, ne je zprostředkovávat nebo někoho zastupovat. OSN zorganizovala devět kol syrských jednání, ale nepodařilo se jí přimět opozici a vládu k přímým jednáním. Rusko zahájilo vlastní iniciativu k politickému vyřešení syrské krize, ale syrská opozice Rusku coby hlavnímu spojenci Asada nedůvěřuje.