Postup krajského úřadu shledalo ministerstvo vnitra jako nepřípustný zásah do práva města na samosprávu. Pro formální nedostatky nicméně ministerstvo zrušilo také rozhodnutí magistrátu o pokutě. O pokutě ve výši 35.000 korun pro Autodrom Most se tak znovu bude jednat.

Zatímco krajský úřad se ztotožnil s provozovatelem autodromu v názoru na nezákonnost vyhlášky o regulaci hlučných činností, ministerstvo uvedlo, že posouzení nezákonnosti obecně závazné vyhlášky obce přísluší pouze Ústavnímu soudu ČR. "Potvrdilo se to, co jsme říkali. Zákonnost vydané vyhlášky může posoudit jedině nezávislý soud. Vyhlášku jsme měli za zákonnou a jako takovou ji budeme dále prosazovat a v rámci možností dbát na její dodržování," uvedl mostecký primátor Jan Paparega (za Severočeši Most).

Autodrom Most s rozhodnutím ministerstva vnitra nesouhlasí a podává proti němu opravný prostředek, kterým je rozklad ministrovi vnitra. ČTK to řekl mluvčí společnosti Jan Foukal. Verdikt ministerstva je tak nepravomocný.

Vyhláška začala platit před rokem a byla reakcí na stížnosti obyvatel na hluk z automobilového závodiště. Mostečtí radní minulý týden schválili pro autodrom devět výjimek z vyhlášky. Autodrom už přijal několik opatření k omezení hluku, jako je nutnost mít tzv. tlumivky ve výfuku motocyklů, a upravil čas provozu na velkém závodním okruhu. Další ustanovení, které autodrom přijal, zakazuje v celém areálu autodromu pořádání závodů, testování či kurzů v jízdě smykem, tedy drifting.