Série nehod se 20. března 2008 stala rovněž kolem 100. kilometru dálnice, kterou krátce předtím zasypala během čtyř minut silná vrstva sněhu. Stalo se 93 nehod, při nichž bylo poškozeno 131 osobních a 98 nákladních vozidel a dva autobusy. Nikdo nezemřel, ale 30 lidí bylo zraněno. Dálnice byla nejprve kolem 10:30 uzavřena směrem na Prahu a později byla neprůjezdná i ve směru na Brno. V obou směrech začala doprava podle tehdejšího zpravodajství ČTK proudit kolem 21:30. Škoda vzniklá při těchto nehodách byla později vyčíslena téměř na 28 milionů korun.

Také tento týden ztěžuje dopravu na Vysočině sněžení a vítr. Provoz na 99. kilometru dálnice se kvůli nehodám několika desítek vozidel zastavil v obou směrech v úterý kolem 12:30. Na Brno, kde bylo havarovaných aut méně, se začalo opět omezeně jezdit za 2,5 hodiny. Vyprošťovací práce ve směru na Prahu odtahovým službám ztěžovalo počasí se sněžením. V jednom pruhu začala auta na 99. kilometru projíždět ve středu před 08:00, zprovozňování druhého pruhu trvalo dalších deset hodin.

Při těchto nehodách bylo převážně lehce zraněno deset lidí. Počty havarovaných vozidel policie stále upřesňuje. První informace se týkaly 36 nabouraných vozů, z větší části nákladních. Čírtková dnes řekla, že poškozených vozů je už evidováno více než pět desítek a ani to nemusí být konečný počet.