Třetí v Moravskoslezském kraji skončil Pavel Fischer. Získal 7,99 procenta hlasů. Čtvrté místo obsadil se ziskem 6,96 procenta Marek Hilšer. Michal Horáček obdržel 6,26 procenta a skončil v regionu pátý. S odstupem za ním je šestý Mirek Topolánek, získal 3,62 procenta hlasů. Zbývající tři kandidáti nepřekročili jedno procento. Sedmý je Jiří Hynek (0,97 procenta), osmý Petr Hannig (0,48 procenta) a poslední pak Vratislav Kulhánek (0,34 procenta).

Zeman v regionu získal výraznou podporu. Uspěl i v krajském městě - v Ostravě dostal skoro 50 procent (49,06 procenta), což byl ve srovnání s dalšími největšími městy republiky jeho nejlepší výsledek.

Hned v několika obcích a městech dostal současný prezident přes 50 procent hlasů. Například na Karvinsku pro něj hlasovalo téměř 58 procent voličů, před pěti lety to bylo přes 32 procent. Přímo v Karviné mu letos dalo svůj hlas dokonce víc než 64 procent lidí. Podobná situace byla i na Bruntálsku. Tam současného prezidenta volilo přes 55 procent lidí, kteří přišli k urnám.

Drahoš získal velkou podporu na Frýdecko-Místecku. Hlavně v obcích a městech v okolí Jablunkova, kde žil. Přímo v Jablunkově dostal téměř 64 procent hlasů, druhý Zeman pak okolo 26 procent. V nedalekých Mostech u Jablunkova byla situace podobná. Drahošova podpora tam překročila 52 procent, Zemanova 34 procent. "Nedivím se, že u nás (Drahoš) uspěl. Má důvěru lidí a je známý. Lidé volili osobnost, která jim je blízká," řekla místostarostka Mostů Marie Macurová (Nezávislí). Věří, že ve druhém kole má šanci uspět. "Miloš Zeman má hodně silnou pozici. Vše bude záležet na voličích," řekla.

I v Českém Těšíně na Karvinsku, kde se Drahoš narodil, získal vyšší podporu, než byl jeho celorepublikový zisk, Zemana tam ale neporazil. Podporu mu tam vyjádřilo přes 31 procent voličů. "Jsem rád, že člověk, který se narodil v našem městě a k našemu regionu se hlásí, uspěl v prvním kolem prezidentských voleb. Nepřekvapilo mě to. Lidé na Těšínsku jsou velkými patrioty. Pan profesor Drahoš je známá osobnost, vedl Českou akademii věd důstojně," uvedl starosta města Vít Slováček (KDU-ČSL).